Visai ne tam tikslui kurį jie skelbia. 20 000 km. Rusų laivai skuba į Antarktidą  ()

Dalyvaus daugiau nei 500 mokslininkų iš septynių šalių.


„Akademik Fedorov“
„Akademik Fedorov“
© Akulovz, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2016-04-23_155611_akademik_fedorov_research_vessel_IMG_7786.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos ledlaužiai „Akademik Fedorov“ ir „Akademik Triošnikov“ su BRICS grupės mokslininkais išvyko į Antarktidą. „Akademik Fedorov“ paliko Keiptauną, o „Akademik Triošnikov“ išplaukė iš Brazilijos uosto Rio Grande. Ekspedicijos tikslas – ištirti klimato kaitos poveikį aplinkai, tačiau, kaip pranešė Lenkijos spaudos agentūra, „Daily Maverick“ teigimu, pagrindinis tikslas gali būti žaliavų, tokių kaip nafta ir dujos, paieška rytinėje Antarktidoje.

Black Friday išpardavimas tęsiasi! Rekordinių kainų technologijos.lt testuoti žaidimų monitoriai, 4K vaizdo projektoriai, monstrinės energijos stotelės, siurbliai ir kt. (Video)
3665 1

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Flash Deals“, „Tiered Discounts“ ir kt.

1) „OUKITEL P2001 Plus“ - 2400W, 2048Wh, LiFePO4 energijos stotelė

2) „ETOE E3 Pro“ - 600 ANSI, iki 4K, Android TV, LCD vaizdo projektorius

3) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

Išsamiau

60 dienų truksiančioje ekspedicijoje dalyvaus daugiau nei 500 mokslininkų iš septynių šalių, įskaitant Argentiną, Braziliją, Čilę, Kiniją, Indiją, Peru ir Rusiją. Prie komandos taip pat prisijungs mokslininkai iš Pietų Afrikos. Jie lankysis Kinijai, Indijai ir Rusijai priklausančiose pakrantės tyrimų stotyse, iki kurių įveiks 20 tūkst. km.

RF, tarptautiniu mastu izoliuota po invazijos į Ukrainą, ieško naujų partnerių BRICS grupėje. Bendradarbiavimas su BRICS šalimis, deklaruojančiomis neutralumą konflikto atžvilgiu, leidžia Rusijai tęsti mokslinius tyrimus. Ekspedicija yra 70-osios Rusijos ekspedicijos į Antarktidą dalis. Šalis ten turi penkias ištisus metus veikiančias tyrimų stotis.

 

Tarptautinė poliarinio mokslo bendruomenė griežtai pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą per Antarkties valdymo forumą 2022 m. birželį. Rusija to nepaiso ir tęsia savo mokslinę veiklą remiama BRICS šalių.

Naujausioje ekspedicijoje bus ne tik moksliniai tyrimai. Dalis jos yra gamtos išteklių paieška, kas yra prieštaringa Antarkties aplinkos apsaugos kontekste.

„Daily Maverick“ redakcijos atstovai susisiekė su žurnalistais dėl Rusijos laivų ekspedicijos į Antarktidą. Anot jų, „Akademik Fedorov“ ir „Akademik Triošnikov“ naftos ir gamtinių dujų paieškose nedalyvaus. Jie turi pristatyti krovinius ir personalą bei atlikti „standartinius mokslinius tyrimus“ vietoje.

 

„Akademik Aleksandr Karpinsky“ užsiėmė naftos ir dujų tyrimais. Be to, kaip praneša „The Economist“, „jau keletą metų apie 50 straipsnių plačiai pranešėme, kad laivas iš tikrųjų Antarktidoje ieško naftos ir dujų“, – teigiama tekste.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(16)
(-6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()