Žaidimai baigti. Blokuojamas „Gazprom“ ()
Neketina pratęsti sutarties.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos „Gazprom“ 2025 metais planuoja dujas eksportuoti į tolimą užsienį, neatsižvelgdama į tranzitą per Ukrainą į Europos Sąjungą.
Tai pranešė „Reuters“, remdamasi šaltiniu, susipažinusiu su Rusijos monopolininko planais.
Pasak agentūros pašnekovo, pagal planus, kuriems dar turi pritarti aukščiausioji vadovybė, kitais metais dujų tranzito per Ukrainą nebus.
Šaltinis taip pat teigė, kad Rusijos dujų eksportas į „tolimo užsienio“ šalis (Europą ir Turkiją, išskyrus buvusias sovietines šalis) 2025 m. sumažės penktadaliu iki šiek tiek mažiau nei 39 mlrd. kubinių metrų, palyginti su daugiau nei 49 mlrd. kubinių metrų, kaip tikimasi šiemet.
|
Kaip pranešama, vyriausybės pareigūnai ne kartą pareiškė, kad Ukraina neketina pratęsti sutarties dėl Rusijos gamtinių dujų transportavimo į Europą po 2024 metų, tačiau Ukrainos vyriausybė priėmė kitus susitarimus šiuo klausimu.
Spalio pabaigoje agentūra „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais, pranešė, kad Vengrija ir Slovakija artėja prie sutarties su Azerbaidžanu pasirašymo dėl 12-14 mlrd. kubinių metrų dujų kasmetinio importo per Ukrainą. Naujasis susitarimas pakeis dabartinę Rusijos ir Ukrainos tranzito sutartį, kuri baigiasi metų pabaigoje.
Preliminariai planuojama, kad dujas iš Azerbaidžano pusės tieks SOCAR, o į Europą transportuos Vengrija ir Slovakija. Tačiau Rusija vienaip ar kitaip bus įtraukta į schemą su Azerbaidžano dujomis, nes Azerbaidžanas neturi tokių laisvų dujų kiekių, taip pat turi gauti prieigą prie Rusijos dujų perdavimo sistemos, pažymėjo agentūra.
Primename, kad sutartis tarp Ukrainos „Naftogaz“ ir „Gazprom“ buvo pasirašyta 2019 m. gruodžio 30 d. Sutartis numato teikti 40 milijardų kubinių metrų dujų per metus 2021-2024 metais, tačiau ši sąlyga neįvykdyta.
2023 metais rusiškų dujų tranzitas per Ukrainos dujų transportavimo sistemą sumažėjo 28,4% (5,81 mlrd. kubinių metrų), palyginti su 2022 m., - iki 14,65 mlrd. kubinių metrų.