„Masiškai.“ Kinai skuodžia iš Rusijos ()
Svarsto nebedirbti Rusijos rinkoje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kinijos pardavėjai, bijodami rizikos, pradėjo stabdyti savo prekių pardavimą Rusijos platformose.
Tai teigiama „South China Morning Post“ straipsnyje.
Apie 150 tūkstančių Kinijos pardavėjų aktyviai dirba didžiausiose Rusijos elektroninės prekybos platformose. Tačiau staigus rublio nuvertėjimas ir augantis nerimas dėl tolesnės devalvacijos sukėlė rimtą susirūpinimą Kinijos eksportuotojams, kurių daugelis sustabdė pardavimus.
Kinijos liaudies banko duomenys rodo, kad juanio ir rublio kursas lapkričio 29 dieną pakilo iki 14,9 rublio. Trečiadienio prekybos metu rublio kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito daugiau nei 8,5% iki žemiausio lygio per metus – 114,7 rublio už dolerį.
|
„Tebesitęsentis rublio kritimas daro didelę žalą Kinijos eksportuotojams. Viena vertus, rublio vertės mažėjimas lemia staigų vidaus prekių kainų kilimą, silpnina Rusijos vartotojų norą pirkti... Kita vertus, valiutų svyravimai dar labiau sumažina Kinijos prekybininkų pelno maržą,“ – sakė Andy Guo, „Waimaojia“, verslo platformos „WeChat“, pritraukusios daug eksportuotojų, orientuotų į Rusijos rinką, įkūrėjas.
Anot jo, susidariusi situacija labiausiai palies elektroninės prekybos platformas, kurios prekių kainas nustato rubliais, taip pat Rusijos Federacijoje veikiančias Kinijos įmones prekiaujant rubliais.
A. Guo pridūrė, kad elektroninės prekybos platformos, kuriose naudojamas juanis arba JAV doleris, yra mažiau paveiktos.
„Rublio devalvacija yra tokia baisi, o prekių grąžinimo lygis ir logistikos išlaidos yra tokios didelės, kad daugelis Kinijos prekybininkų yra priversti atsisakyti susigrąžinti savo gaminius į Kiniją, o mes prarandame daug pinigų“, – sakė prekybininkas Jordanas Si.
Didėjanti rizika vis daugiau pardavėjų verčia laukti. Jie įsitikinę, kad kitais metais tarifų barjerai bus dar griežtesni. Ir tai apsunkins prekybą su Rusija. Daugelis jau svarsto atsisakyti darbo Rusijos rinkoje.
Situaciją apsunkina Vakarų finansinių sankcijų įtaka didžiųjų Rusijos elektroninės prekybos platformų mokėjimo sistemoms. Pardavėjai patiria didelių sunkumų dėl mokėjimų vėlavimo, o tai sukelia rimtų problemų.
Kai kurie beviltiški Kinijos eksportuotojai, trokštantys gauti atlygį, sutinka priimti rublius. Tačiau juodojoje rinkoje jie turi juos iškeisti į juanius, o tai darosi vis labiau rizikinga.