Prezidentas atsidūrė siaubingoje padėtyje. „Jis padarė klaidą savo skaičiavimuose“ ()
„Yoon Suk Yeol suvaidino beprotišką spektaklį, norėdamas ištrūkti iš politinės aklavietės. Jis padarė klaidą savo skaičiavimuose“.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Taip teigia prof. Johnas Nilssonas Wrightas. Pasak britų eksperto, sprendimas paskelbti karo padėtį ir po keturių valandų ją atšaukti galiausiai sukels apkaltą Pietų Korėjos prezidentui.
Tolimųjų Rytų politikos ir tarptautinių santykių ekspertas Johnas Nilssonas Wrightas „Sky News“ pakomentavo Pietų Korėjos prezidento Yoon Suk Yeol ateitį. Jo nuomone, nesėkmingas karo padėties įvedimas gali tapti šalies vadovo politinės karjeros „pabaigos pradžia“.
„Prezidentas žaidė beprotišką žaidimą, bandydamas išeiti iš politinės aklavietės. Dabar jis tikriausiai susidurs su raginimais pašalinti jį iš valdžios“, – sakė jis.
|
Wrighto teigimu, sudėtinga prezidento padėtis tapo dar sunkesnė, „jei ne neįmanoma“ dėl opozicijos parlamentinės daugumos. Geriausiai tai liudija faktas, kad jo veikla, susijusi su karo padėtimi, nebuvo remiama net jo partijos.
„Pietų korėjiečiai buvo priblokšti, kai pirmą kartą išgirdo žinią apie karo padėties paskelbimą, o kai kurie manė, kad tai apgaulė. Deja, visa tai buvo realu, o dabar pamatysime, kaip bus toliau, kalbant apie Nacionalinės Asamblėjos (parlamento) galimybes nedelsiant imtis veiksmų“, – argumentavo jis.
Apibendrindamas įvykius, susijusius su situacija Pietų Korėjoje, Johnas Nilssonas Wrightas padarė išvadą, kad prezidentas padarė „rimtą apsiskaičiavimą“, dėl kurio jis pralaimėjo.
23 val. vietos laiku per televiziją transliuotoje kalboje Pietų Korėjos prezidentas paskelbė apie karinės padėties įvedimą visoje šalyje. Kaip pats aiškino, tai padaryti jį privertė sunki politinė situacija ir grėsmė konstitucinei santvarkai.
„Siekdamas apsaugoti liberaliąją Pietų Korėją nuo Šiaurės Korėjos komunistinių jėgų keliamų grėsmių ir panaikinti antivalstybinius elementus, skelbiu neeilinę karo padėtį“, – sakė jis ir pridūrė, kad opozicinės partijos privedė prie „vyriausybės paralyžiaus“.
Įsigaliojus prezidento sprendimui, generolas Parkas An Su paskelbė dekretą, įvedantį reikšmingus apribojimus piliečiams, taip pat uždraudusią politinių partijų ir Nacionalinės asamblėjos veiklą.
Į prezidento sprendimą nedelsiant sureagavo opozicija, kuri surengė parlamento posėdį. Jo metu 190 salėje esančių parlamentarų vienbalsiai nubalsavo „už“ priversti prezidentą atšaukti karo padėtį.
Vos po 4 val. vietos laiku prezidentas paskelbė, kad atšaukia karo padėtį.