„Faktas, kurio Rusija nenori prisiminti.“ Rusai greiti pamiršti gerus darbus (2)
Putino Rusija to labai nenori prisiminti.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovo patarėjas Antonas Geraščenko savo „Telegram“ paskyroje pasidalijo skaitytojų faktu, kurio Putino Rusija nenori prisiminti.
Rusijoje įprasta Jungtines Amerikos Valstijas vadinti priešu, tačiau būtent amerikiečiai ne kartą gelbėjo rusus nuo bado. A. Geraščenko aprašė vieną tokį pavyzdį apie 1891-1982 m. badą Rusijoje.
1891 m. badas apėmė 17 imperijos gubernijų dėl derliaus trūkumo. Net 16 milijonų valstiečių susidūrė su maisto trūkumu. Žmonės maitinosi „bado duona“ (šiaudais, žieve, šaknimis, moliu ir šiek tiek ruginių miltų). Virdavo žolę su pora saujų miltų ir trupučiu pieno. Trūko švaraus geriamojo vandens. Be bado, kilo vidurių šiltinės ir choleros epidemijos, nuo kurių mirė 400 000 žmonių.
|
Siekiant padėti badaujantiems, Jungtinėse Valstijose buvo suformuotas „Bado laivynas“. Penkiais garlaiviais amerikiečiai siuntė miltus, grūdus, daržoves, vaisius. Iš viso beveik 13 000 tonų maisto. Uostuose laivai buvo pasitikti fejerverkais ir didelėmis šventėmis. Amerikiečiai buvo tiesiog nešiojami ant rankų.
Amerikos bendrovės ir piliečiai buvo dosnūs, nemokamai teikė transporto paslaugas surinktoms prekėms tiek JAV viduje, tiek pakeliui į Rusiją.
Amerikos pagalbą savo drobėse „Pagalbos laivas“ ir „Maisto dalijimas“ pavaizdavo Ivanas Aivazovskis. Sovietmečiu paveikslai buvo beveik nežinomi. Jų reprodukcijos nebuvo publikuojamos, o tema buvo kruopščiai slepiama.