Milžiniškas liepsnų kamuolys Sibire. „Jie buvo įspėti likus kelioms valandoms“ (Video)  ()

Skersmuo buvo maždaug 70 cm.


Įvykio vieta
Įvykio vieta
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=_FZCMgasyls&t=32s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sibiro danguje pasirodė įspūdingas ugnies pliūpsnis. 

Kaltas šiuo atveju pasirodė mažas asteroidas, susidūręs su mūsų planetos atmosfera šių metų gruodžio 3 dieną. Socialiniuose tinkluose matomas ugnies kamuolys yra asteroido sudegimo Žemės atmosferoje rezultatas.

[EU+Kuponai] „Black Friday“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių projektoriai, ergonominės kėdės, žaidimų monitoriai, energijos stotelės ir kt. (Video)
4574

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

2) „NEWTRAL MagicH-BPro“ - JAV specialistų rekomenduojama ergonominė darbo kėdė

3) „Ultimea Apollo P60“ - iki 4K, 900 ANSI, automatinis fokusavimas, Bluetooth 5.3 ir kt.

4) „SolarPlay Q2501“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2160Wh, LiFePO4

Išsamiau

Įdomu tai, kad Europos kosmoso agentūra (ESA) paskelbė pranešimą apie artėjantį asteroidą likus kelioms valandoms iki jam patenkant į Žemės atmosferą. Ekspertai aiškiai pažymėjo, kad tokio dydžio objektas nekelia grėsmės žmonėms ant žemės, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių įvykis bus įspūdingas. Kaip rašo „Space.com“, objektą aptiko astronomai iš „Kitt Peak“ nacionalinės observatorijos Arizonoje prieš pat jam pasirodant šalia mūsų planetos.

 

„Jis mažas. Virš nurodytos vietos bus tamsu, o kelių šimtų kilometrų spinduliu danguje bus matomas labai įspūdingas, labai ryškus ugnies kamuolys,“ – aiškino Belfasto universiteto profesorius Alanas Fitzsimmonsas, asteroidų ir kometų mokslo ekspertas.

 

Asteroidas laikinai buvo pavadintas C0WEPC5. Remiantis ESA pranešimu, jo skersmuo buvo maždaug 70 cm. Pagal apskaičiavimus, jis pasirodė virš šiaurės Sibiro.

Keletas tokio dydžio objektų kasmet susiduria su Žeme, o žmonės gali juos pastebėti vis anksčiau. ESA ir kitos kosmoso agentūros valdo daugybę jutiklių tinklų aplink Žemę ir todėl gali aptikti atlekiančius objektus, tokius kaip C0WEPC5.

Profesorius Alanas Fitzsimmonsas mano, kad ankstyvas įspėjimas apie šį objektą yra dar vienas teigiamas ženklas, patvirtinantis, jog „mūsų gebėjimas aptikti objektus prieš jiems atsitrenkiant į Žemę didėja“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(51)
(2)
(49)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()