Lietuva užėmė 1-ją vietą visoje ES. Netikėta žinia  (3)

Skaičius šiemet vėl išaugo.



© Jose Vasquez (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/lithuanian-flag-under-clouds-13836078/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lietuvos mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ) sėkmingai išnaudoja galimybes stiprinti savo konkurencingumą vietinėje ir tarptautinėje rinkoje ir itin aktyviai dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) ir Europos Komisijos (EK) vykdomame MVĮ fondo projekte. Naujausi duomenys, apibendrinantys 2024 m. rezultatus, rodo, kad Lietuva užima pirmąją vietą ES pagal paraiškų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų.

Rekordiniai skaičiai ir sėkmės istorijos

Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro (VPB), kuris mūsų šalyje koordinuoja MVĮ fondo projektą, vadovė Vita Kascėnė tvirtina, kad Lietuvos bendrovių ir savarankiškai dirbančių asmenų pateiktų paraiškų skaičius šiemet vėl išaugo.

„2024 metais Lietuvos MVĮ pateikė 1 315 paraiškų čekiams (kuriais kompensuojamos patirtos išlaidos) gauti – tai 14 proc. daugiau nei 2023 metais. Dar prieš porą metų šis skaičius nesiekė ir tūkstančio. Toks augimas ne tik įrodo verslo sąmoningumą, bet ir parodo, kad Lietuva gali lygiuotis su didžiosiomis bendrijos valstybėmis narėmis: Ispanija, Lenkija ir Vokietija“, – sako V. Kascėnė.

[PAPILDYMAS] Masiškai perkamas ir giriamas pirkėjų! „Naudoju jau 3 mėn. Puikus komplektas. Apšildau garažą, netgi namą. Pirksiu tokį ir draugams“ („VEVOR WF5001“ atsiliepimai)
21117

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų atsiliepimai

Išsamiau

Pasak jos, norinčiųjų apsaugoti intelektinę nuosavybę Lietuvos verslo bendruomenėje daugėja ne tik dėl įvairių informavimo ir finansavimo iniciatyvų, bet ir dėl sėkmės istorijų, kurios išryškina tokio pobūdžio investicijų prasmę ir leidžia lengviau suvokti jų pritaikomumą.

„Vienas iš puikių pavyzdžių – Kaune įsikūrusi parduotuvė „Vieno prancūzo sandėliukas“, kuri pasinaudojo fondo parama, apsaugodama savo prekių ženklą. Kitas – kalbų mokykla „AMES Education“, kuri registravo savo prekių ženklą ir taip užkirto kelią juo naudotis nesąžiningiems konkurentams. Taip pat įmonė „Kulagenas“, kuri pasinaudojo kompensacija „IP Scan“ paslaugai“, – vardijo VPB direktorė.

Pagal šių metų MVĮ projekto schemą, vienai įmonei skirta maksimali kompensacija galėjo siekti 6 630 eurų. Kaip ir 2023 metais, populiariausias kompensacijos čekis buvo skirtas prekių ženklų ir dizaino registracijos išlaidoms padengti.

 

MVĮ fondo projektas šiais metais sulaukė itin plataus įmonių spektro paraiškų – nuo tradicinių amatų iki inovatyvių technologijų. Jas teikė maisto sektoriaus įmonės, tokios kaip kepyklėlės, šokolado ir medaus gamintojai, taip pat pramogų organizatoriai, užsiimantys žygių ar renginių planavimu.

Inžinerijos srityje paraiškas teikė irgi aibė įmonių, pradedant lazerių sistemas mokslo bei pramonės sektoriams siūlančia bendrove ir baigiant įgarsinimo ir apšvietimo įranga prekiaujančia įmone. Sveikatos sektoriuje paraiškas teikė odontologijos kabinetai, onkologijos klinikos, masažo paslaugų teikėjai ir žmogaus pažinimo centrai.

Taip pat buvo paraiškas teikiančių įmonių ir iš paslaugų srities – tai metalo apdirbimo, elektros instaliacijos montavimo, drabužių siuvimo verslų. Dėl kompensacinių čekių kreipėsi net rankų darbo žvakių gamintojai.

Pasak VPB direktorės V. Kascėnės, toks platus paraiškas teikiančiųjų spektras atspindi ne tik Lietuvos verslo kūrybiškumą, bet ir didėjantį dėmesį intelektinės nuosavybės apsaugai įvairiose pramonės šakose.

Naujas paraiškų priėmimo etapas – jau nuo vasario

 

Anot V. Kascėnės, tikimasi, kad 2025 metais Lietuvos įmonės paraiškas MVĮ fondo projektui teiks dar aktyviau. Pirmųjų bus laukiama jau vasario pradžioje.

Kaip ir anksčiau, mažos ir vidutinės įmonės galės kreiptis dėl keturių skirtingų kompensacijų: už prekių ženklų, dizaino, augalų veislių registraciją, išradimų patentavimą bei už „IP Scan“ paslaugas.

„Raginu įmones nelaukti ir jau dabar pradėti analizuoti savo poreikius bei galimybes apsaugoti kūrybinius sprendimus. Fondo biudžetas paprastai būna greitai išnaudojamas, todėl svarbu paraiškas teikti kuo anksčiau“, – pabrėžė V. Kascėnė.

Daugiau sužinoti apie MVĮ fondo projektą ir jo sąlygas galima apsilankius interneto svetainėje www.intelektine.lt arba www.vpb.lt.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(25)
(12)
(13)

Komentarai (3)