Nepaprastoji padėtis Europos šalyje. „Tai reakcija į Ukrainos žingsnį“ ()
Nepaprastoji padėtis galios 60 dienų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Moldova balsavo už nepaprastosios padėties įvedimą. Maža šalis susiduria su didžiulės energijos krizės šmėkla.
Tai lėmė Ukrainos sprendimas sustabdyti rusiškų dujų tiekimą per savo teritoriją, kurias ji tiekė kaimyninei šaliai. Moldovos įstatymų leidėjai įgaliojo vyriausybę pirkti alternatyvią energiją apeinant standartines procedūras.
Nepaprastoji padėtis visoje Moldovos Respublikos teritorijoje nuo šių metų gruodžio 16 d. galios 60 dienų dėl numatomo Rusijos dujų tiekimo nutraukimo nuo sausio 1 d.
Kaip rašo „Reuters“, nepaprastosios padėties metu Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisija yra įgaliota leisti vykdomuosius įsakymus, įpareigojančius tiek vyriausybines įstaigas, tiek ūkio subjektus, siekiant užkirsti kelią humanitarinei nelaimei ir užtikrinti prieigą prie energijos visai šaliai.
|
Moldova priklauso nuo Rusijos gamtinių dujų, kurios tiekiamos tranzitu per Ukrainą. 2023 metų spalį valstybės įmonės „Naftogaz“ valdybos vadovas Oleksijus Černyšovas paskelbė, kad Ukraina neketina pratęsti sutarties dėl rusiškų dujų tranzito per savo teritoriją, sutarčiai pasibaigus 2024 metų gruodžio pabaigoje.
Rusija Moldovai kasmet tiekia 2 mlrd. kubinių metrų dujų. Pasak Rusijos pusės, Kišiniovo skola iš pristatymų siekia 709 mln. dolerių.
Anksčiau Moldovos ministras pirmininkas paskelbė apie energetikos ministro Viktoro Parlikovo atleidimą ir asmeninį visų jo pareigų perėmimą. Kaip jis paaiškino, sprendimas susijęs su būtinybe greitai reaguoti kilus energijos krizei.
Moldovos parlamente pasiūlymas dėl nepasitikėjimo proeuropietiška Dorino Receano vyriausybe buvo atmestas.