Rusija išbandė save atjungti nuo išorinio interneto. Daugelis VPN negali apeiti šių apribojimų  ()

Naudotojai šiuose regionuose susidūrė su problemomis, susijusiomis su prieiga prie „WhatsApp“ ir „Telegram“, taip pat „YouTube“, „Google“ ir net kai kurių Rusijos interneto milžinės „Yandex“ paslaugų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV ne pelno siekiančio Karo tyrimų instituto (ISW) duomenimis, savaitgalį „Roskomnadzor“ atliko bandymą, kuris paveikė Dagestano, Čečėnijos ir Ingušijos – Rusijos regionų, kuriuose daugiausia gyvena etninės mažumos, – gyventojus. Naudotojai šiuose regionuose susidūrė su problemomis, susijusiomis su prieiga prie „WhatsApp“ ir „Telegram“, taip pat „YouTube“, „Google“ ir net kai kurių Rusijos interneto milžinės „Yandex“ paslaugų.

Rusijos nevyriausybinė skaitmeninių teisių organizacija „Roskomsvoboda“ sakė „TechRadar“, kad nors dauguma VPN neveikė per savaitgalio bandymą, buvo ir tokių, kurie veikė. Ji nenurodė, kiek ir kokių. Pastaruoju metu Rusija griežtai kovoja su VPN naudojimu. Šalyje užblokuotos mažiausiai 197 tokios paslaugos, o daugelis jų pašalintos iš Rusijos „Apple App Store“ parduotuvės. Be to, kovo mėn. priimtas įstatymas, kuriuo kriminalizuojamas informacijos apie tai, kaip apeiti interneto apribojimus, įskaitant VPN, skleidimas.

[EU+Kuponai] „Cyber Monday“! Projektoriai, siurbliai, energijos stotelės, monitoriai ir specialus pasiūlymas „Apple Pay“
6966

„Cyber Monday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2024-12-08

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „ETOE Starfish“ - 300 ANSI, 720P, Android TV, LCD vaizdo projektorius

2) „Vactidy V9“ - belaidis dulkių siurblys

3) „SolarPlay Q2402M“ - mobili energijos stotelė, 2500W, 2304Wh, LiFePO4

4) „TITAN ARMY P2510S“ - 24,5 colių, QHD, 240Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Rusija jau seniai rengia savo suverenaus interneto planus – dar prieš įsiverždama į Ukrainą (bet po Krymo užgrobimo). 2019 m. šalis atliko keletą bandymų, siekdama išsiaiškinti, ar federaliniai ir komerciniai telekomunikacijų operatoriai gali veiksmingai atskirti Rusiją nuo interneto, kartu suteikdami prieigą prie vietinių paslaugų naudojant DNS talpyklą.

 

Po 2022 m. invazijos į kaimyninę šalį ir vėlesnių Vakarų bendrovių įvestų sankcijų ir apribojimų Rusija visiškai atjungti savo vietinį „RuNet“ nuo likusio interneto atrodė vis labiau tikėtina, nors Rusijos skaitmeninių technologijų, komunikacijos ir masinės žiniasklaidos ministerija tuo metu teigė, kad tokio veiksmo neplanuoja.

Pastaruoju metu Kremlius investavo apie 648 mln. dolerių į savo techninių galimybių apriboti interneto srautą plėtrą, rašo ISW. Jis taip pat bando priversti rusus pereiti iš vakarietiškų socialinės žiniasklaidos platformų į vietines platformas, kurias vyriausybė gali lengviau kontroliuoti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technews.lt
Technews.lt
Autoriai: Mindaugas Klumbis
(20)
(3)
(17)

Komentarai ()