„Tai faktas. Jei ne mes, jūs būtumėte 10 000 kartų gilesniame mėšle“ ()
Prezidentas negali taip sakyti.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Majotas yra Prancūzijos departamentas šiaurinėje Mozambiko sąsiaurio dalyje Indijos vandenyne, netoli Komorų. Kartu tai ir Afrikos sala, priklausanti Komorų salynui.
Ši sala – ginčytina teritorija, de facto administruojama Prancūzijos, tačiau Komorai ją oficialiai laiko ketvirtąja šalies provincija. Iki 2011 m. sala turėjo Prancūzijos užjūrio bendrijos statusą.
Majotą nusiaubus ciklonui „Chido“ žuvo keli šimtai žmonių. Buvo sunaikinta pagrindinė infrastruktūra. Elektros stulpai buvo išvartyti ant žemės, medžiai išrauti su šaknimis, o skardiniai stogai nuplėšti nuo statinių, sudarančių didelius lūšnynus. Tokiuose namuose gyvena bent trečdalis Majoto gyventojų.
|
Nuo nelaimės praėjo savaitė, o skurdžiausioje Prancūzijos teritorijoje vis dar trūksta vandens. Ketvirtadienį Emmanuelis Macronas atvyko į vietą ir buvo užpultas bei sukritikuotas gyventojų dėl nepakankamos pagalbos. Vienu metu Prancūzijos prezidentas leido sau pasakyti tai, kas buvo laikoma įžeidžiančiu komentaru.
„Turėtumėte džiaugtis, kad esate Prancūzijos teritorijoje. Nes jei ne Prancūzija, jūs būtumėte 10 000 kartų gilesniame mėšle. Nėra kitos vietos Indijos vandenyne, kuri būtų sulaukusi tiek daug pagalbos. Tai faktas“, – sakė jis ketvirtadienio vakarą per susitikimą su gyventojais.
Macronas taip pat nusprendė ten pasilikti iki penktadienio, nes nenorėjo palikti įspūdžio, kaip pats sakė, „kad atėjo, pamatė ir išėjo“.
Penktadienį vienas iš vyrų šaukė prezidentui: „Praėjo septynios dienos, o jūs negalite aprūpinti gyventojų vandeniu.“
„Suprantu jūsų nekantrumą. Galite manimi pasikliauti“, – atsakė Macronas, patikindamas, kad vanduo bus dalinamas miesto rotušėje.
Macronas turi specifinį kalbėjimo stilių, kuris dažnai kritikuojamas. Prezidentas anksčiau yra aiškinęs, kad nori „pasakyti taip, kaip yra“. Tačiau visuomenė tokius pareiškimus suvokia kaip nejautrius.
„Prezidentas negali taip sakyti. Kurioje dar Prancūzijos teritorijoje prezidentas pasakytų mūsų bendrapiliečiams, prašydamas nustoti skųstis savo tragedija, kai jiems jau pasisekė būti prancūzais?“ – soc. tinkle „X“ rašė socialistų partijos lyderis Olivier Faure'as.