„700 km. „Arelion“ ir „C-Lion 1“.“ Smogė Lietuvai ir Suomijai  (1)

Turi būti vertinamas kaip „sabotažas“.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© NATO/CPO Brian Djurslev (Public Domain) | https://nara.getarchive.net/media/baltic-sea-june-9-2019-multinational-ships-and-619b72

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-12-23 „700 km. „Arelion“ ir „C-Lion 1“.“ Smogė Lietuvai ir Suomijai  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Reaguodama į galimus Kinijos sabotažo veiksmus dėl kabelių nutraukimo Baltijos jūroje, Europos Sąjunga (ES) galėtų tartis dėl bendro atsako ir kurti naują laivybos bendrijos teritoriniuose vandenyse reguliavimą užkardyti grėsmėms, teigia užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys.

„Kinijos nenoras bendradarbiauti povandeninio kabelio incidento Baltijos jūroje tyrime negali sukurti precedento Europoje – ar bet kur kitur“, – socialinio tinklo X paskyroje sekmadienį rašė K. Budrys.

„Jei mentalitetas „kas mano, tas mano“ taps nauja pasauline norma, jis gali būti atremtas naujomis laivybos ES vandenyse taisyklėmis, kurios būtų skirtos mažinti bendrijos pažeidžiamumą“, – teigė ministras, pridurdamas, kad saugumas regione gali būti sukurtas tik pažabojus silpnybes.

[PAPILDYMAS] Masiškai perkamas ir giriamas pirkėjų! „Naudoju jau 3 mėn. Puikus komplektas. Apšildau garažą, netgi namą. Pirksiu tokį ir draugams“ („VEVOR WF5001“ atsiliepimai)
25493

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų atsiliepimai

Išsamiau

ELTA primena, kad lapkritį Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje, netoli Danijos krantų, buvo pažeisti du telekomunikacijų kabeliai.

Lapkričio 17 dienos rytą buvo pažeistas povandeninis kabelis „Arelion“, nutiestas tarp švedų Gotlando salos ir Lietuvos. Kitą dieną, į pietus nuo Švedijos Olando salos, apie 700 km nuo Helsinkio buvo nukirstas povandeninis kabelis „C-Lion 1“, jungiantis Suomijos sostinę su vokiečių Rostoko uostu.

Įtarimų sukėlė kinų krovininis laivas „Yi Peng 3“, kuris, remiantis laivų stebėjimo svetainių duomenimis, plaukė virš kabelių maždaug tuo metu, kai jie buvo pažeisti.

Švedijos pakrančių apsauga pranešė, jog nuo lapkričio 19-osios šis prie Danijos krantų stovėjęs Kinijos laivas šeštadienį išplaukė.

 

Lietuvos politikai kabelio gedimus siejo su aktyvėjančia Rusijos veikla regione ir ragino NATO lygiu tartis dėl bendro aljanso atsako. Vokietijos gynybos ministras B. Pistorius teigė, jog kabelių sugadinimas turi būti vertinamas kaip „sabotažas“.

Europos pareigūnai sakė įtariantys sabotažą, susijusį su Rusijos invazija į Ukrainą. Kremlius atmetė šiuos komentarus, pavadinęs juos absurdiškais ir juokingais.

Lapkričio pabaigoje Švedija nusiuntė Kinijai oficialų prašymą bendradarbiauti atliekant tyrimą, tačiau ministras pirmininkas Ulfas Kristerssonas pabrėžė, kad nėra jokių kaltinimų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
(10)
(4)
(6)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai (1)