„Tai chaosas. Putinas plikomis rankomis paims Ukrainą“ ()
Sunku numatyti jo veiksmus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Sociologas Igoris Eidmanas mano, kad situacija, susijusi su karu Ukrainoje, yra paradoksali. Viena vertus, Kremlius gali būti suinteresuotas laikinu karo veiksmų nutraukimu.
Kita vertus, Kremliaus diktatoriaus Vladimiro Putino sprendimus dažnai lemia neracionalios imperinės idėjos ir psichikos nestabilumas, dėl kurio sunku numatyti jo veiksmus, pridūrė ekspertas.
I. Eidmanas aiškina, kad V. Putino veiksmus diktuoja keistos istorinės interpretacijos ir idėjos, kuriomis jis remiasi.
Anot I. Eidmano, karo įšaldymas Kremliui gali būti naudingas, tačiau Rusijos vadovas to nedarys dėl noro tęsti karines operacijas, net jei Rusijos karių pažanga bus minimali.
|
V. Putinui ši mintis kategoriškai nepatinka, nes jis tikisi, kad ultimatumais pasieks Ukrainos kapituliaciją, o ir D. Trumpas vers tą patį padaryti Kyjivą.
Nes reikalavimas atiduoti Rusijai keturis Ukrainos regionus yra kapituliacija. Po to V. Zelenskis negalės likti valdžioje, Ukrainoje prasidės chaosas – tada V. Putinas plikomis rankomis paims Ukrainą“, – sakė I. Eidmanas.
Situaciją sociologas lygina su 1938-ųjų įvykiais, kai Čekoslovakija, spaudžiama Vakarų sąjungininkų, Vokietijai atidavė Sudetų žemę. Tai lėmė šalies destabilizaciją, jos prezidento atsistatydinimą ir Hitlerio visišką Čekijos perėmimą, praėjus šešiems mėnesiams po Miuncheno susitarimo.
Anot jo, reikalavimas perduoti Rusijai keturis Ukrainos regionus panašus į istoriją su Sudetų kraštu. Tokios nuolaidos sukuria pavojingą precedentą ir gali sukelti chaosą, susilpninti Ukrainą ir padaryti ją pažeidžiamą.
Anot sociologo, Rusijos lyderio strategija yra pasiekti Ukrainos kapituliaciją ultimatumais. Tačiau jo pernelyg didelės ambicijos, nelankstumas ir neadekvatumas apsunkina šį scenarijų, todėl situacija tampa nestabili.