„Rusija kelia statymus.“ Lavrovas žengia netikėtą žingsnį (3)
Paminėtas vidutinio nuotolio balistinės raketos „kovinio bandymo“ pavyzdys.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusija atšauks moratoriumą vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų, galinčių nešti branduolines galvutes, dislokavimui.
Tokį pareiškimą interviu Rusijos propagandos naujienų agentūrai „RIA Novosti“ išsakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas.
Rusijos ministras tai aiškino panašių ginklų dislokavimu JAV. Pasak Sergejaus Lavrovo, JAV „nekreipė dėmesio į Rusijos ir Kinijos įspėjimus ir praktiškai perėjo prie šios klasės ginklų dislokavimo įvairiuose pasaulio regionuose“.
|
Kaip vidutinio nuotolio balistinės raketos „kovinio bandymo“ pavyzdį Sergejus Lavrovas paminėjo „Orešnik“ raketos smūgį Ukrainai. Paklaustas, ar Rusija galėtų pasitraukti iš naujosios Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties, kol ji nesibaigs 2026 m. S. Lavrovas sakė, jog „šiandien akivaizdu, kad, pavyzdžiui, mūsų (rusų – red.) moratoriumas dėl INF (vidutinio ir trumpesnio nuotolio raketų – red.) dislokavimo jau praktiškai neperspektyvus, ir jo teks atsisakyti“.
Verta paminėti, kad vidutinio ir trumpesnio nuotolio raketos (IRBM) yra antžeminės balistinės ir sparnuotosios raketos, galinčios nukeliauti nuo 500 iki 5500 kilometrų ir, kaip taisyklė, turi branduolinę galvutę. 1987 metais JAV ir Sovietų Sąjunga Vašingtone pasirašė INF sutartį, kuri galiojo iki 2019 m.
Tada JAV administracija pareiškė, kad Rusija pažeidė sutartį, dislokavusi raketų sistemą 9M729, ir paskelbė nutraukianti sutartį.
2019 metų rugpjūtį Rusijos užsienio reikalų ministerija oficialiai paskelbė, kad sutartis nustojo galioti.