JAV sutartis su Rusija. Pasaulis pasikeis neatpažįstamai  ()

Realybė greičiausiai bus „keistas visų pateiktų scenarijų derinys“.


D. Trumpas
D. Trumpas
© Michael Vadon, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donald_J._Trump_at_Marriott_Marquis_NYC_September_7th_2016_04.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ateinančių ketverių metų realybė greičiausiai bus „keistas visų pateiktų scenarijų derinys“ su keliais kitais nenuspėjamais įvykiais, rašo leidinys.

2025 metų sausio 20 dieną įvyks naujai išrinkto Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trumpo inauguracija. JAV vis dar yra galingiausia šalis pasaulyje, tačiau Rusija ir Kinija nori pokyčių.

Financial Times“ analizavo, kaip pasaulio tvarka galėtų pasikeisti prezidentaujant D. Trumpui, kuris, kaip sako Johnas Ikenberry iš Prinstono universiteto, „pasiruošęs mesti iššūkį beveik kiekvienam liberalios tarptautinės tvarkos elementui – prekybai, aljansams, migracijai, daugiašališkumui, solidarumui tarp demokratijų, žmogaus teisėms“. Yra penki galimi įvykių raidos scenarijai.

JAV sudarys sandorius su Rusija ir Kinija, palikdamos joms įtakos sferas, sutelkdamos dėmesį į dominavimą savo regione. D. Trumpas priverčia Ukrainą sudaryti taikos susitarimą be saugumo garantijų. Sankcijos Rusijai sušvelninamos, o diktatorius Vladimiras Putinas pakviestas į Padėkos dienos vakarienę Mar-a-Lago.

[Vokietija] Net 529€ pigiau! Mobili elektros energijos stotelė - super kompaktiška, greitieji įkrovimai, tarnaus 10+ metų (Video, „DaranEner NEO300 PRO“)
9827 1

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

Galimas susitarimas su Kinija apimtų JAV technologijų apribojimų ir tarifų sušvelninimą Pekinui mainais į Kinijos amerikietiškų prekių pirkimą ir lengvatinius sandorius Kinijoje tokioms Amerikos įmonėms kaip „Tesla“. D. Trumpas taip pat parodys savo nesiruošimą kovoti, kad apgintų Taivaną. JAV sąjungininkai Europoje ir Azijoje bus priversti ieškoti būdų, kaip užtikrinti savo gynybą naujoje nestabilumo atmosferoje.

Prekybos ir politiniai konfliktai silpnins Vakarus. Kinija, Rusija ar Šiaurės Korėja – arba tam tikras šių valstybių derinys – nuspręs pasinaudoti chaosu ir pradėti karus, įtraukiančius JAV, panašius į XX amžiaus pasaulinius karus.

D. Trumpo „Amerika pirmiausia“ politika prekybos, saugumo ir tarptautinių institucijų srityje sukurs lyderystės vakuumą. Pilietiniai konfliktai tokiose šalyse kaip Sudanas ir Mianmaras intensyvės, didės pabėgėlių srautai į Vakarus, vis labiau įsigalės populistinės jėgos. Vis daugiau šalių slinks „smurtinės anarchijos“ link.

 

Liberalią demokratiją paniekinančios populistinės partijos klestės socialinio ir ekonominio nesaugumo atmosferoje.

JAV paliks Pasaulio prekybos organizaciją ir įves protekcionistinius muitus. ES ratifikuos naują prekybos susitarimą su Lotynų Amerika ir pasirašys naujus susitarimus su Indija ir Kinija. Europa taip pat atvers savo rinką Kinijos elektromobiliams ir ekologiškoms technologijoms mainais į tai, kad Kinija atidarytų gamyklas visoje ES ir pažabotų Rusijos agresiją prieš Europą.

Pasaulinių Pietų integracija su Kinijos ekonomika gilės, o BRICS šalys įgis naujų narių ir didins savo įtaką. Dolerio, kaip pasaulinės valiutos, naudojimas mažės.

D. Trumpo tikėjimas Amerikos galios neįveikiamumu pasitvirtins. Investicijos keliaus į JAV, todėl Amerika pirmaus technologijų ir finansų srityse. Europiečiai ir japonai smarkiai didins savo išlaidas gynybai, ir to pakaks, kad atgrasytų Rusijos ir Kinijos agresiją.

 

JAV tarifai smarkiai sumažins Kinijos augimą, todėl Kinijos sistemą ištiks krizė. Irano režimą galiausiai nuvers karinis, ekonominis ir vidinis spaudimas. D. Trumpo prestižas augs tiek JAV, tiek užsienyje. Amerikos liberalai bus nutildyti, o kai kurie D. Trumpo priešai atsidurs kalėjime. Akcijų rinka pasieks naujas aukštumas.

„Ateinančių ketverių metų tikrovė greičiausiai bus keistas visų aukščiau paminėtų scenarijų ir kelių kitų nenuspėjamų įvykių mišinys. Kaip sakė italų filosofas Antonio Gramsci, XX amžiaus pabaigoje rašęs: „Sena miršta, o nauja negali gimti; šiame tarpvalstybiniame periode atsiranda įvairiausių skausmingų simptomų“, – apibendrina leidinys.

Po inauguracijos išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas planuoja įpareigoti Teisingumo departamentą sugrąžinti mirties bausmę už smurtinius nusikaltimus. Jis sakė priėmęs sprendimą „apsaugoti amerikiečių šeimas ir vaikus nuo prievartautojų, žudikų ir monstrų“.

 

Be to, respublikonas pareiškė pretenzijas į Grenlandiją ir Panamos kanalą. Respublikonų partijos strategė ir CNN komentatorė Ana Navarro teigė, kad bet koks bandymas įvykdyti Panamos kanalo užėmimą greičiausiai pareikalaus karinių veiksmų.

Kalbant apie Rusijos ir Ukrainos karą, D. Trumpas ne kartą žadėjo jį užbaigti per 24 valandas, bet galiausiai pripažino, kad nutraukti Rusijos agresiją bus sunkiau, nei jis tikėjosi.

„Noriu pasiekti susitarimą“, – tuomet sakė D. Trumpas ir pridūrė, kad „vienintelis būdas susitarti yra nepasiduoti (dėl Ukrainos – red.)“.

Generolas Keithas Kelloggas, kuris naujojoje administracijoje ketina užimti JAV specialiojo atstovo Ukrainai postą, pažymėjo, kad Donaldas Trumpas sieks teisingos ir tvarios taikos Ukrainoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(35)
(63)
(-28)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: