Šiandien įvyko „vienas didžiausių pralaimėjimų“. Ką skelbia Zelenskis ()
Pirmą kartą per daugelį dešimtmečių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Sausio 1 d., pirmą kartą per daugelį dešimtmečių buvo sustabdytas rusiškų dujų tranzitas į Europą Ukrainos dujotiekiu. Kyjivas kategoriškai atsisakė pasirašyti naują sutartį su šalimi agresore. Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis šį istorinį įvykį pakomentavo savo oficialioje „Telegram“ paskyroje.
Prezidentas pareiškė, kad Rusija pralaimėjo vadinamąjį „dujų karą“.
„Kai daugiau nei prieš 25 metus Putinui buvo suteikta valdžia Rusijoje, per Ukrainą į Europą per metus buvo pumpuojama daugiau nei 130 milijardų kubinių metrų dujų. Šiandien rusiškų dujų tranzitas yra 0“, – rašė Zelenskis. Tai, kas vyksta, jis pavadino „vienu didžiausių Putino režimo pralaimėjimų“.
|
Prezidentas pažymėjo, kad Europos rinka Rusijai patraukliausia tiek finansiškai, tiek geografiškai. Agresyvi Rusijos Federacijos diktatoriaus užsienio politika lėmė, kad šiandien jis jos neteko. Vakarai pavargo nuo Maskvos energetinio šantažo.
Zelenskis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad dauguma Europos šalių sugebėjo greitai prisitaikyti, kai iš jų rinkos pasitraukė didelis tiekėjas. Buvo rasti nauji energijos tiekėjai ir diversifikuotas tiekimas.
Tačiau liko kelios šalys, kurios smarkiai nukentėjo dėl Ukrainos tranzito nutraukimo. Pirmoji – Moldova, kurioje dar neįvyko energetinės transformacijos. Zelenskis paragino Vakarų partnerius ir sąjungininkus padėti jai išlaikyti stabilumą.
„Mes taip pat privalome atlaikyti kai kurių Europos politikų isteriją, kuri renkasi mafijos schemas su Maskva, o ne skaidrią energetikos politiką“, – rašė Ukrainos vadovas. Ne paslaptis, kad tai apie Vengrijos ir Slovakijos valdžią.
Zelenskis išreiškė viltį, kad išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas padidins amerikietiškų dujų tiekimą Europai. Tai leis regionui greitai susidoroti su neigiamomis dujų priklausomybės nuo Rusijos atsisakymo pasekmėmis.