„Atrodo, kas mes turime ypatingą aistrą savęs kankinimui. Nežinau jokios kitos tautos, kuri savo iniciatyva naikintų tai, ką daro geriausiai“  ()

Patyrė didelį smūgį.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© RDNE Stock project (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/hands-holding-business-analysis-8068691/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vokietijos automobilių pramonė patiria sunkumų. „Aistra savęs kankinimui“ nurodoma kaip viena iš priežasčių. Vokietija atsisakė vidaus degimo variklio ir branduolinės energijos – be alternatyvų.

Vokietijos ekonomika jau kurį laiką išgyvena sunkų laikotarpį, o daugelis asociacijų taip pat nėra labai optimistiškai nusiteikusios dėl perspektyvų. Visų pirma automobilių pramonė, kuri šiaip yra Vokietijos pavyzdinė ir gerbiama visame pasaulyje, patyrė didelį smūgį – kaip rodo „Volkswagen“ krizė. Tiekėjai – dažnai vidutinės ir šeimos įmonės – taip pat kenčia nuo sunkumų, su kuriais susiduria didelės korporacijos.

Viena iš šių vidutinių įmonių yra „Marquardt“, daugiausia tiekianti dalis automobilių pramonei. Įmonėje iš viso dirba 10 000 darbuotojų. Tačiau jungiklių, valdiklių, jutiklių ir siurblių gamintojas 2023 ir 2024 metais atleido 900 darbuotojų.

Pasak kadenciją baigiančio generalinio direktoriaus Haraldo Marquardto, bendrovė ir toliau koreguoja savo personalą – pavyzdžiui, „nebepakeisdama darbuotojų, išeinančių į pensiją“. 2025 metais bus panaikinta dar 100 darbo vietų – „gal šiek tiek daugiau“. Tačiau persikėlimas į „ekonomiškesnes užsienio šalis“ taip pat yra galimybė. „Rinka niekada nemiega ir konkurencingumas turi būti išlaikytas“, – „Wirtschaftswoche“ sakė Marquardtas.

Automobilių tiekėjas kritikuoja Vokietijos konkurencingumo stoką

Pasaulinė „Saily“ premjera. „180 šalių. Viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje“ (Technologijos.lt kuponas, Video)
7407

„Saily“ yra viena geriausių eSIM paslaugų pasaulyje, kuri nuo šiandien gali pasiūlyti dar daugiau. Ką tik Londone visame pasaulyje žinoma lietuvių kompanija pristatė nuostabias naujienas ir mūsų skaitytojams turi specialų pasiūlymą.

Išsamiau

Siekiant užkirsti kelią perkėlimui, „pagrindinė sąlyga“ yra Vokietijos konkurencingumas. Akivaizdu: „Dabar šioje šalyje galite gauti beveik 14 mėnesinių pašalpų ir turėti 36 laisvas dienas. Be to, Vokietijoje buvo didelis COVID-19 susirgimų lygis. Bet kuriuo atveju tai nepadeda produktyvumui“, – sakė įmonės vadovas.

„Darbuotojų poreikiai šiandien tiesiog visiškai kitokie nei anksčiau – dėl nesuprantamų priežasčių“, – kritikuoja verslininkas. „Ar galime išlikti konkurencingi pasaulinėje rinkoje turėdami tiek mažai darbo valandų? Ne, mes negalime.“ Marquardto nuomone, minimalaus atlyginimo klausimu šalys lenktyniauja tarpusavyje. „Paprasčiausiai politikai dalina rinkimines dovanėles, kurios dar labiau pabrangina Vokietiją kaip vietą: tai negali būti ateitis.“

 

Marquardtas norėtų, kad politikai „išliptų iš savo burbulo ir bandytų pasimokyti iš kitų šalių“. Jo paties minimi dalykai yra tokie: mažiau biurokratijos ir „rimtas mąstymas apie konkurencingas energijos sąnaudas“.

Žvelgdamas į praeities politinius sprendimus, jis taip pat daro griežtą sprendimą: „Nežinau jokios kitos tautos, kuri savo iniciatyva naikintų tai, ką daro geriausiai, kol neturi alternatyvos branduolinei energijai.“

„Atrodo, kad mes, vokiečiai, turime ypatingą aistrą savęs kankinimui“, – interviu „Wirtschaftswoche“ sakė automobilių dalių tiekėjų vadovas. „Mes paprasčiausiai atsisakome dalykų, dėl kurių džiaugiamės pasauliniu pripažinimu“, – sakė Marquardtas. „Su pasekmėmis, kurių net iš toli negalima numatyti.“

Elektromobilumas nepasirodė taip stipriai, kaip tikėjosi Marquardtas

 

Jo paties įmonė taip pat sureagavo į elektromobilumo tendenciją ir investavo į tinkamas technologijas. Pavyzdys yra perjungimo blokas akumuliatoriaus valdymo sistemose.

„Dabar turime suprasti, kad mūsų klientų skaičius nepakankamas“, – sakė Marquardtas.

Nuo pandemijos ir Ukrainos krizės automobilių tiekėjų pramonėje buvo „mažiau nuspėjamumo, didelis neapibrėžtumas, nepastovūs pokyčiai tiek rinkoje, tiek politikoje“. Nepaisant to, Marquardtas mano, kad elektromobilumo proveržis vis dar artėja, net jei pakilimas yra „daug lygesnis“, nei tikėtasi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(0)
(5)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()