Naujausias reitingas. Stipriausi pasai pasaulyje 2025-aisiais. O kur Lietuva?  (1)

„Henley & Partner“ paskelbė naujausią „Henley Passport Index“ – pasaulinį pasų stiprumo reitingą, pagrįstą Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA), vertinančios dokumentus iš viso pasaulio pagal jų suteikiamą laisvę kelauti.


LR pasas
LR pasas
© Ekrano kopija | https://www.migration.lt/lithuanian-passport-order-of-issuing-and-deadlines

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Henley Passport Index“ – vienas iš kelių finansinių kompanijų sukurtų indeksų pasauliniams pasams reitinguoti. Kitas prestižinis, atnaujinamas realiu laiku ištisus metus, yra „Arton Capital Passport Index“, apimantis 193 JT šalių narių ir 6 teritorijų pasus (Taivanas, Makao, Honkongas, Kosovas, Palestina ir Vatikanas).

Naujausiais duomenimis, stipriausiu pasu gali pasigirti Singapūras, kurio piliečiai be vizos gali keliauti net į 195 iš 227 krypčių visame pasaulyje.

Japonija užima antrąją vietą, siūlydama bevizį patekimą į 193 kryptis – tai ji pasiekė atkūrusi bevizį režimą į kaimyninę Kiniją, pirmą kartą nuo COVID-19 pandemijos.

[Vokietija!] Tik 29,3€. Belaidis aukšto slėgio plovimo įrenginys - su 2 baterijomis. Paskutiniai vienetai
7901 5

Mažiausia kaina šiais metais!

Iš Vokietijos sandėlio

Ribotas kiekis

Išsamiau

ES valstybės narės Prancūzija, Vokietija, Italija ir Ispanija, taip pat Suomija ir Pietų Korėja užima trečią vietą su beviziu patekimu į 192 vietas. Net septynios ES šalys užėmė ketvirtą vietą, kuri pabrėžia Šengeno erdvės svarbą, užtikrinančią laisvą 425 mln. ES piliečių judėjimą.

Tai Austrija, Danija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija ir Švedija su beviziu patekimu į 191 vietą. Penktoje vietoje atsidūrė Belgija, Naujoji Zelandija, Portugalija, Šveicarija ir Jungtinė Karalystė, kurios leidžia beviziu režimu keliauti į 190 šalių. O kaip Lietuva?

Šį kartą „Henley Passport Index“ reitinge, Lietuva kartu su Latvija, Slovėnija ir JAE užėmė 10 vietą, su galimybę be vizų patekti į 185 kryptis.

 

Kitame reitingo gale, t. y. paskutinėje 106 vietoje, yra Afganistanas, turintis bevizį režimą tik į 26 vietas, o tai reiškia, kad nuo praėjusių metų jis prarado dar dvi vietas. Sirija ir Irakas užima 105 ir 104 vietas, turėdami bevizį režimą prie atitinkamai 27 ir 31 krypčių. Tai reiškia, kad atotrūkis tarp viršuje ir apačioje esančių piliečių laisvės keliauti dar niekada nebuvo toks didelis.

Taip pat verta paminėti, kad tik 22 iš 199 pasaulio pasų per pastarąjį dešimtmetį nukrito reitinge, tačiau stebėtinai daug šalių atsidūrė sąrašo viršuje. Pirmoje vietoje pagal didžiausius nuosmukius buvo Venesuela, antroje – JAV, kurios iš 2 vietos nukrito į 9 vietą.

 

Galingiausi 2025 m. pasai:

  1. Singapūras (195 kryptys)
  2. Japonija (193)
  3. Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija, Suomija, Pietų Korėja (192)
  4. Austrija, Danija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Švedija, Norvegija (191)
  5. Belgija, Naujoji Zelandija, Portugalija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė (190)
  6. Graikija, Australija (189)
  7. Kanada, Lenkija, Malta (188)
  8. Vengrija, Čekija (187)
  9. Estija, JAV (186)
  10. Lietuva, Latvija, Slovėnija, Jungtiniai Arabų Emyratai (185)
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(14)
(11)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)