„Skubus pasitarimas. Dėl Krymo.“ Ką sumanė Putinas ()
Nusiuntė Trumpui aiškų signalą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kremliaus diktatorius Vladimiras Putinas surengė pasitarimą dėl Krymo ir Sevastopolio plėtros. Iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti kaip įprastas įvykis, būdingas sovietinių ir posovietinių biurokratams, mėgstantiems viešus susirinkimus, „Krym.Realii“ rubrikoje pažymėjo politikos apžvalgininkas Vitalijus Portnikovas.
Tačiau, jo nuomone, laikas surengti tokį susirinkimą pasirinktas visai neatsitiktinai. Ekspertas įsitikinęs, kad V. Putinas iš tikrųjų nesprendžia jūros prie Krymo krantų užterštumo klausimo ar vaikų žaidimų aikštelių plėtros klausimų, apie kuriuos pranešė Rusijos „Krymo galva“ Sergejus Aksionovas. Kartu, anot Portnikovo, pagrindinis tikslas buvo pasiųsti signalą naujajai JAV administracijai, kuriai vadovauja Donaldas Trumpas: Kremliui Krymas ir Sevastopolis yra „paprasti Rusijos regionai“ ir turėtų būti traktuojami kaip tokie.
|
Portnikovas leidžia suprasti, kad Kremliaus netenkina Vašingtono požiūris, orientuotas į paliaubas, kaip anksčiau yra pareiškęs ir D. Trumpas, ir jo komanda. Maskva reikalauja vadinamosios „visapusės taikos“, kuri, pasak Putino ir užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, turėtų apimti Rusijos statuso pripažinimą okupuotose teritorijose, pirmiausia Kryme ir Sevastopolyje.
„O kas gi tenkina, kas yra „visapusė taika“? Galbūt Putinui pirmasis žingsnis, rodantis, kad jis pradeda siekti pranašumo derybose dėl Rusijos ir Ukrainos karo užbaigimo, būtų okupuotų regionų – pirmiausia Krymo ir Sevastopolio, žinoma, – Rusijos statuso pripažinimas. Pats Putinas tvirtino, kad aneksuotų teritorijų Rusijos statuso pripažinimas yra kone prielaida taikos deryboms pradėti. Tad kodėl gi dar kartą nepriminus apie Krymą, nekalbant apie aneksuoto regiono „pasiekimus“ taip, lyg nebūtų buvę 11 metų konflikto ir trejų metų didžiojo karo – karo, kuris atėjo ir į Krymą“, – sakė Portnikovas.
Pasak jo, V. Putinas į Krymą atnešė ne tik eilines represijas, bet ir tikrą karą, taip pat didelio masto ekologinę nelaimę, o dabar visomis išgalėmis bando įteisinti šiuos nusikaltimus, suteikti jiems teisinį statusą.