„Baltijos šalys, Lenkija... Istorija kartojasi. Supervalstybės vėl dalijasi pasaulį“  (2)

„Dramatiškos pasekmės“ Rytų Europos tautoms.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Suzy Hazelwood (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/shallow-focus-photo-of-world-globe-1098515/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ar mūsų laukia antra Jaltos konferencija? Prancūzų dienraštis „Le Figaro“, antradienį primindamas 80-ąsias Jaltos konferencijos metines, įvertino, kad istorija tarsi kartojasi, nes didžiosios valstybės – tarp kurių jis paminėjo Rusiją ir JAV – „vėl tampa atvirai imperialistinėmis“.

„Jalta yra diplomatijos simbolis, kai didieji dalijasi pasaulį, nesivargindami konsultuotis su mažaisiais. Po 80 metų su Putino Rusija ir Donaldo Trumpo JAV, abi galios, kurios vėl tapo atvirai imperialistinėmis, istorija, atrodo, prasideda iš naujo“, – pažymėjo „Le Figaro“.

[EU+Kuponai] „Winter Sale 2025“! Kainos nutirpo 60 %. Energijos stotelės, dulkių siurbliai, vaizdo projektoriai ir kt. Ribotas kiekis (Video)
9893

„Winter Sale 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-01-28

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F1200“ - mobili energijos stotelė, 1200W, 1024Wh, LiFePO4, tarnaus 10+ metų

2) „JIGOO C500“ - rekordinės kainos 500W belaidis dulkių siurblys

3) „Wanbo T2 Ultra“ - 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą

Išsamiau

Laikraštis priminė, kad Jaltos konferencija turėjo „dramatiškų pasekmių“ Rytų Europos tautoms, kurias tuometinis JAV prezidentas Franklinas D. Rooseveltas „paliko Josifui Stalinui“. Dėl to „Baltijos šalys, Lenkija, Čekoslovakija, Vengrija, Rumunija ir Bulgarija prieš savo valią atsidūrė po sovietų jungu“.

„Šiandien atrodo vis labiau tikėtina, kad Trumpas ir Putinas iki vasaros sudarys naują Jaltos sutartį, šį kartą Ukrainos sąskaita. Jokių konsultacijų su suinteresuotomis tautomis ar kitomis Europos šalimis nebus“, – prognozuoja dienraštis.

 

Pasak „Le Figaro“, „šią hipotezę atitinka du signalai“. Viena iš jų – prezidento Trumpo specialusis pasiuntinys Ukrainai ir Rusijai, į atsargą išėjęs generolas Keithas Kelloggas, „dar nėra išvykęs į Kyjivą“.

Antrasis – pagalbos Ukrainai sustabdymas 90 dienų („Le Figaro“ praneša, kad tai galioja ir civilinei, ir karinei pagalbai, tačiau sustabdytos Amerikos tarptautinės plėtros agentūros – USAID programos – susijusios su humanitarine pagalba, o ne su karine pagalba).

Kalbant apie Grenlandiją, diplomatijai vietos nėra

 

Prancūzų dienraštis daug vietos skyrė Trumpo pokalbiui su Danijos ministre pirmininke Mette Frederiksen apie Grenlandiją.

Kaip pabrėžė leidinys, Trumpas „nepaliko vietos klasikinei diplomatijai“, o „prašė kainos“, o gavęs atsisakymą „pareiškė, kad turi kitų būdų nuolaidoms gauti“. „Le Figaro“ teigimu, Trumpo vadovaujama Amerika veikia nepasitarusi su savo sąjungininkais ir neatsižvelgdama į tarptautinės teisės nuostatas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(28)
(87)
(-59)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)