Istorinis smūgis. „Traukiasi „Gazprom““  ()

„Nuėjo šuniui ant uodegos.“


Asociatyvus stop kadras
Asociatyvus stop kadras
© Stop kadras|https://www.youtube.com/watch?v=Ni6vFaazpeM

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Putinas gavo smūgį iš ten, iš kur jo nesitikėjo. Po 27 metus trukusių derybų Turkmėnistanas sudarė susitarimą su Turkija dėl gamtinių dujų tiekimo per Iraną. Tai istorinis įvykis, kuris užbaigia Rusijos sugrįžimą į Europos dujų rinką.

Informaciją paskelbė „Associated Press“.

Sutartį pasirašė Turkmėnijos ir Turkijos valstybinės bendrovės „Turkmengaz“ ir BOTAS. Pagal ją dujos bus pradėtos tiekti 2025 m. kovo 1 d.

Anksčiau Turkija importavo dujas iš Rusijos, Irano ir Azerbaidžano. Dabar prie jų prisijungė ir Turkmėnistanas.

„Buvusi sovietinė Centrinės Azijos šalis labai priklauso nuo savo didžiulių gamtinių dujų išteklių eksporto. Kinija yra pagrindinė jos dujų vartotoja. Turkmėnija taip pat rengia dujotiekį, kuriuo savo dujas tieks Afganistanui, Pakistanui ir Indijai“, – sakoma straipsnyje.

OLED visu pajėgumu: Fantastiškos spalvos, nuostabi greitaveika, aukščiausio lygio dizainas (AGON PRO AG326UD apžvalga)
9506

Štai kokio kokybinio lygio monitorių galima šiais laikais pagaminti už visiškai normalią kainą, arba kas būna, kai „ekonominės“ klasės monitoriai pradeda stumti flagmanus iš rinkos.

Išsamiau

Rusijos analitikas Anatolijus Nesmijanas pakomentavo situaciją. Jis teigė, kad Turkija užtikrintai tampa didžiausiu Europos dujų centru. Šis susitarimas yra didelis pliusas ir Ankarai, ir europiečiams. Turkija stiprina savo ekonominę ir geopolitinę galią, o ES gauna naują energijos išteklių šaltinį.

Pralaimi Rusija, kuri pati iš savęs atėmė iš savęs pelningą Europos rinką, į kurią nėra vilties sugrįžti.

 

iš Europos rinkos paskatino naujų žaidėjų atsiradimą ir jos subalansavimą. Po kelerių metų bus galima pažvelgti į naujus balansus ir apimtis, tačiau viena aišku jau dabar: Rusijos Europos rinkoje nebus, o jei ji ir galės ten pardavinėti dujas aplinkiniais keliais, tai bus visai kiti kiekiai ir visai kitomis kainomis bei sąlygomis. Caras Petras ir visi vėlesni šalies vadovai skynė Rusijai kelią į Europos rinkas šimtus metų. Prireikė vos dešimties metų ir blankios asmenybės pagrindiniame šalies poste, kad trys šimtai metų Rusijos politikos nueitų šuniui ant uodegos“, – pažymėjo Rusijos ekspertas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(27)
(1)
(26)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()