Pasaulis jau griebiasi už galvų. „Kyla X. Didžiausias. Galės šaudyti lazeriais“ (Foto)  ()

Yra keletas versijų.


Mikroskopinė žvaigždė
Mikroskopinė žvaigždė
© Lawrence Livermore National Laboratory (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fusion_target_implosion_on_NOVA_laser.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pietvakarių Kinijoje, uolėtoje vietovėje, statoma didžiulė X formos konstrukcija. Ji yra Mianyango mieste ir gali būti matoma palydovinėse nuotraukose.

Tai teigiama CNN medžiagoje.

Pasaulis jau griebiasi už galvų: kokį slaptą objektą stato Kinija? Ekspertai teigia, kad šis pastatas yra didžiulis branduolių sintezės tyrimų centras.

Jo statyba gali reikšti, kad Kinija žengia žingsnį į priekį, siekdama panaudoti šį futuristinį švarios energijos šaltinį. Tačiau tai taip pat gali reikšti, kad Pekinas spartina savo branduolinių ginklų kūrimą.

Dar 2020 metais teritorija atrodė kaip „purvo lopinėlis“, tačiau panaikinus dėl koronaviruso pandemijos įvestus karantino apribojimus, statybos įsibėgėjo. Sutarčių dokumentuose, kuriuos gavo amerikiečių tyrimų organizacijos „CNA Corporation“ analitikas Deckeris Evelethas, projektas apibūdinamas kaip „lazerinės sintezės“ įrenginys.

[EU+Kuponai] Būtinas kiekvienam vairuotojui! Beprotiškos kainos ir fantastiškų galimybių rinkiniai. El. automobilinis kėliklis, smūginis veržliasūkis, pompa ir kt.
7466 5

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkiniai

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Jei objektas iš tiesų yra lazerinis įrenginys, tai būtų unikalus būdas tirti medžiagas ekstremaliomis sąlygomis. Tai leis mokslininkams sukurti „slėgį, kuris paprastai būna žvaigždžių centruose arba branduoliniuose ginkluose“, – sakė Brianas Appelby, Londono Imperatoriškojo koledžo Inercinės sintezės tyrimų centro mokslinis bendradarbis.

 

Pasak Deckerio Eveletho, keturi milžiniški „sparnai“, pavaizduoti palydovinėje nuotraukoje, yra „skyriai“, kurie galės šaudyti lazeriais į aukštą centrinį bokštą, kuriame yra tikslinė kamera su vandenilio izotopais. Lazerio energija sulieja vandenilio izotopus, sukurdama energijos pliūpsnį. 

„Branduolinė sintezė suteikia viliojančią perspektyvą gaminti didelius kiekius švarios energijos be ilgalaikės branduolių dalijimosi radioaktyviųjų atliekų problemos – dabartinės pasaulinės branduolinės energijos technologijos. Pasaulio šalys ir įmonės konkuruoja, kad ją įsisavintų“, – pabrėžia straipsnio autoriai.

D. Evelethas prognozuoja, kad Kinijos Mianyango tyrimų centras bus maždaug 50% didesnis nei JAV NIF ir, kai bus baigtas, greičiausiai bus didžiausias tokio pobūdžio objektas pasaulyje.

 

Didesnis lazeris leidžia pasiekti didesnį slėgį ir panaudoti daugiau medžiagos, todėl gali padidėti branduolinės sintezės eksperimento metu pagaminama energija.

Tačiau pasiekti sėkmingą sintezės eksperimentą yra nepaprastai sudėtinga užduotis net ir naudojant labai didelį lazerį, pridūrė Brianas Appelby. Tačiau be to, naujasis objektas taip pat suteikia Kinijai galimybę tyrinėti branduolinius ginklus.

Lazeriai gali nukreipti galingą spinduliuotę į įvairias medžiagas, kad imituotų sąlygas per pirmąsias kelias mikrosekundes po branduolinio sprogimo. Teigiama objekto vertė, pasak D. Eveletho, yra ta, kad jis užtikrina, jog Kinija neplanuoja jokių sprogstamųjų branduolinių bandymų.

Tačiau tai taip pat galėtų leisti jai sukurti sudėtingesnius projektus, įskaitant mažesnius branduolinius ginklus. Kai kurie ekspertai mano, kad Mianyango objektas gali būti kitokio tipo termobranduolinis kompleksas – sintezės ir dalijimosi hibridas. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(19)
(7)
(12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()