„500 km nuo fronto linijos.Vidury nakties.“ Sensacinga operacija (Video)  ()

Buvo verta rizikuoti.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-02-15 „500 km nuo fronto linijos.Vidury nakties.“ Sensacinga operacija (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija sukūrė vieną pažangiausių pasaulyje kovos su dronais sistemų ir dislokavo ją netoli Maskvos, kad apsaugotų miestą nuo Ukrainos dronų smūgių. Apie tai rašo „Forbes“.

Tačiau visa tai buvo veltui. Pranešama, kad Ukrainos žvalgybos valdybos pastangomis buvo aptiktas ir sugadintas radaras ir trukdymo sistema „Valdai“, taip atveriant kelią ukrainiečių dronams.

Vasario 6 d. naktį Dolgoprudno mieste kažkas sprogo, naktinis sprogimas buvo užfiksuotas  telefono kamera.

„Sprogstamasis užtaisas sunaikino dvi Rusijos radarų sistemas „Valdai“, skirtas visą parą automatiškai aptikti dronus ir su jais kovoti“, – pranešė Žvalgybos valdyba. Pasak agentūros, karinis dalinys, kuriame įvyko sprogimas, yra atsakingas už oro erdvės virš Maskvos saugumą.

Neaišku, kaip ukrainiečiai aptiko ir, tikėtina, sugadino „Valdai“ sistemą, kurią sudaro keli atskiri jutikliai. Pasak žurnalistų, vaizdo įrašas gali rodyti, kad ukrainiečių agentas prisėlino prie „Valdai“ ir padėjo sprogmenų.

[EU+Kuponai] „Valentines Day 2025“ išpardavimas! Mažiausios kainos + dovanos. Vaizdo projektoriai, žaidimų ekranai, siurbliai ir kt. Ribotas kiekis
10819 2

„Valentine's Day 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-02-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

3) „JIGOO C200“ - rekordinės kainos 350W belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Jei taip iš tiesų yra, tai buvo rizikinga operacija tankiai apgyvendintame regione, esančiame beveik už 500 km nuo fronto linijos Ukrainoje. Tačiau tai nėra precedento neturintis atvejis. Ukrainos agentai ne kartą yra prasiskverbę į Rusijos teritoriją, kad sabotuotų karinius orlaivius, laivus ir kitus taikinius.

Akivaizdu, kad dėl „Valdai“ buvo verta rizikuoti. Visiškai naują sistemą, kuri Rusijos armijoje buvo gana reta, sudarė pasyvūs radijo detektoriai, infraraudonųjų spindulių jutikliai, radarai ir radijo trukdžiai, skirti aptikti ir trikdyti sunkiai aptinkamus nedidelius bepiločius orlaivius iki 10 kilometrų atstumu. Maskvos Lianozovskio elektromechanikos gamykla „Valdai“ pradėjo kurti 2016 m. Pirmasis egzempliorius pradėtas naudoti vos prieš ketverius metus.

 

Net ir sudėtingiausia kovos su bepiločiais orlaiviais sistema yra sugadinama paprasčiausiu būdu: kas nors gali prieiti ir padėti bombą. Tačiau yra įrodymų, kad „Valdai“ taip pat yra pažeidžiama tų pačių dronų, kuriuos ji turėtų aptikti ir trikdyti. 2022 m. ukrainiečių dronas kažkur netoli Ukrainos fronto linijos susprogdino tai, kas atrodė kaip „Valdai“ komponentai.

Kodėl ukrainiečiai nusitaikė į „Valdai“ Dolgoprudno mieste, akivaizdu. Gynybos pajėgos plečia giluminių smūgių kampaniją prieš Rusijos oro bazes, gamyklas ir naftos objektus. Praėjusį mėnesį surengti reidai prieš Rusijos naftos pramonę galėjo sumažinti šalies naftos produktų gamybą net 10 proc. 

Ukraina paleido sparnuotąsias raketas į kai kuriuos sudėtingiausius taikinius. Sunkiausi Ukrainos bepiločiai orlaiviai gali nuskrieti daugiau kaip 1500 km ir tiksliai pataikyti į taikinį.

Naujausi bepiločiai orlaiviai netgi gali numesti bombas ir grįžti atgal į bazę. Kovoti su šiais bepiločiais orlaiviais rusams šio karo metu yra gyvybiškai svarbu. Savo ruožtu Ukrainos prioritetas yra kova su priemonėmis, kuriomis Rusija atremia dronų keliamas grėsmes. Jis toks svarbus, kad Ukrainos žvalgyba gali net pasiųsti žmogų į pavojingą 500 km kelionę per Rusiją, kad šis vidury nakties padėtų sprogmenis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(20)
(0)
(20)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()