„Derybos dėl Ukrainos baigtos.“ JAV ruošia gigantišką smūgį Rusijai  ()

Dėl to gali kilti pasaulinės energijos kainos.


D. Trumpas ir V. Putinas
D. Trumpas ir V. Putinas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=t3btmgnZfFQ&t=20s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

G7 šalys svarsto galimybę toliau griežtinti sankcijas Rusijos naftai, praneša „Bloomberg“, remdamasi G7 finansų ministrams parengtu veiksmų projektu.

Remiantis dokumentu, iki 3 metų nuo Rusijos invazijos į Ukrainą metinių G7 valstybės gali pakeisti Rusijos naftos „kainų lubas“, kurios šiuo metu yra 60 USD už barelį.

Didesnės kainos Rusijos kilmės nafta negali gauti vakarietiško draudimo, o įmonėms, prekiaujančioms ir gabenančioms ją pažeidžiant „lubų“ taisyklę, gresia antrinės sankcijos.

[EU+Kuponai] Hibridiniai inverteriai „2in1“. Aukščiausia klasė ir fantastiškos kainos. Paskutiniai vienetai
2262

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkiniai

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Papildomų apribojimų tikslas – sumažinti Kremliaus galimybes gauti naftos dolerių ir „skatinti“ Rusiją „sudaryti sąžiningą taiką“ su Ukraina, rašoma dokumente.

Tai yra pasiūlymo projektas, pabrėžia „Bloomberg“, ir kol kas neaišku, ar visos šalys yra pasirengusios jį palaikyti.

G7 šalys pernai pavasarį aptarė nuo 2022 metų gruodžio galiojančių kainų lubų mažinimą, tačiau susitarti nepavyko: susirūpinimą išreiškė JAV, manančios, kad dėl to gali kilti pasaulinės energijos kainos.

Apie naujų sankcijų rengimą sužinota praėjus kelioms valandoms po to, kai Saudo Arabijoje baigėsi pirmosios tiesioginės ir viešos Rusijos ir JAV derybos nuo karo pradžios.

 

Jose pavyko susitarti dėl ambasadų ​​personalo atkūrimo, taip pat sudaryti darbo grupes, kurios aptars Ukrainos situaciją ir dvišalių santykių „dirgiklius“.

Tačiau svarbiausiu Ukrainos klausimu derybos baigėsi be rezultato. Dar anksti teigti, kad Rusijos ir JAV pozicijos suartėjo, po 4 valandas trukusio susitikimo, sakė prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas. Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas paragino „sumažinti lūkesčius“ ir pareiškė, kad „nesutarimai išlieka“.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas spaudos konferencijoje sakė, kad Amerikos delegacija pasiūlė įvesti moratoriumą abipusioms atakoms prieš energetikos objektus, dėl kurių Ukrainoje buvo sunaikintos beveik visos šiluminės elektrinės, o Rusijoje nuo metų pradžios nukentėjo apie 10 naftos perdirbimo gamyklų.

 

„Tačiau mes niekada nekėlėme pavojaus gyventojų energijos tiekimo sistemoms, o mūsų taikiniai buvo tik tie objektai, kurie tiesiogiai aptarnauja Ukrainos ginkluotąsias pajėgas“, – sakė S. Lavrovas.

Jis taip pat sakė, kad posėdyje buvo aptartos sankcijos. „Buvo didžiulis susidomėjimas dirbtinių kliūčių ekonominiam bendradarbiavimui šalinimu“, – sakė jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(3)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()