Neįtikėtinas smūgis nuo Kinijos. „Užkirstas pagrindinis kelias per Rusiją“  ()

Maskva nepatenkinta, tačiau nieko negali padaryti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kazachstanas ir Kinija pradeda naują geležinkelio maršrutą, kuriuo kroviniai į Europą bus gabenami aplenkiant Rusiją, antradienį pranešė Kazachstano geležinkelių (KTŽ) spaudos tarnyba. Kaip teigia „The Moscow Times“, Kinija užkirto pagrindinį tranzito kelią per Rusiją.

Pagal projektą, kuris pradėtas įgyvendinti kartu su Kinijos bendrove „China Railway Container Transport“ (CRCT), konteineriniai traukiniai iš Kinijos važiuos per Turkmėnistano, Kazachstano, Irano ir Turkijos teritorijas, o iš ten – į Europos šalis.

Pirmasis naujojo maršruto traukinys iš Kinijos Čengdu išvyko į Lenkijos miestą Lodzę. „Maršrutas užtikrins sklandų prekių pristatymą ir veiksmingą susisiekimą tarp šalių. Numatoma kelionės trukmė – 40 dienų“, – pabrėžia KTŽ spaudos tarnyba.

[Pasaulinė premjera!] Iš EU su kuponais pasaulinio lyderio energijos stotelės. Aukščiausia klasė, galimybės ir šokiruojanti kaina
11996 3

Specialūs kuponai

Iš Europos sandėlių

2 metų garantijos

1) „Ampace Andes 1500“ - LFP, 1462Wh, 2400W energijos stotelės

2) „Ampace Andes 600 Pro“ - LiFePO₄, 584Wh, 600W energijos stotelės

3) „Fossibot SP200“ - 200W saulės panelės

Išsamiau

Tuo pat metu Kinija plėtoja dar du geležinkelių projektus per buvusios Sovietų Sąjungos Vidurinės Azijos šalis, aplenkdama Rusiją.

Anksčiau kroviniai iš Kinijos į Europą keliaudavo geležinkeliais per Kazachstaną, Rusiją ir Baltarusiją. Tačiau prasidėjus karui Ukrainoje kai kurios bendrovės nustojo naudotis Rusijos teritorija tranzitui, pažymėjo Vašingtone įsikūręs analitinis centras „Jamestown Foundation“.

„Kinijai svarbus dar vienas kelias į Vakarus ir Rytus, išskyrus Rusiją. Kelias per Rusiją nebėra saugus. Kelias į Europą gali būti staiga uždarytas, kaip ir anksčiau. Taigi Kinijai labai svarbu ieškoti naujo maršruto“, – sako Džeimstauno fondo Centrinės Azijos ekspertas Davidas Cancarini.

 

Rusija „nėra entuziastingai“ nusiteikusi šio projekto atžvilgiu, tačiau negali atvirai jam prieštarauti, sakė Londone veikiančio analitinio centro „Central Asia Due Diligence“ direktorius Ališeras Ilhamovas. „Priešingu atveju ji įsivels į konfliktą su Kinija. Šiuo metu Kinija yra sąjungininkė, sauganti Rusiją. Todėl Maskvoje nėra didelio entuziazmo“, – padarė išvadą A. Ilhamovas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(162)
(3)
(159)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()