„Visiška beprotybė. Dreba visa JAV. Jau įsikiša ir teismas“ ()
Pranešimai turi būti archyvuojami.

© Cezary Piwowarczyk, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:White_House_Washington.JPG
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Skandalas, susijęs su prieštaringai vertinamu slaptu vyriausybės pokalbiu, vis dar drebina JAV politiką.
Po to, kai buvo paskelbta visa pokalbių istorija, susijusi su JAV kariniu smūgiu prieš husių sukilėlius Jemene, Pete'as Hegsethas patiria didelį spaudimą.
Pentagono vadovas ginasi nuo kaltinimų, kad jis nesaugiu kanalu atskleidė slaptus karinius planus ir taip sukėlė pavojų JAV kariams.
Dabar įsikišo ir teismai. Siekdamas užtikrinti, kad informacija nebūtų prarasta, federalinis teisėjas Jamesas Boasbergas įsakė JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijai išsaugoti visus nuo 2025 m. kovo 11 d. iki 15 d. „Houthi PC small group“ pokalbius. Taip J. Boasbergas atsakė į ankstesnį nevyriausybinės organizacijos „American Oversight“, kuri specializuojasi skaidrumo klausimais, skundą.
|
Pokalbio per populiarią programėlę „Signal“ parametrai iš pradžių buvo nustatyti taip, kad žinutės būtų automatiškai ištrintos po savaitės. Vėliau patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Mike'as Waltzas automatiniam panaikinimui nustatė keturias savaites, kaip matyti iš pokalbio ekrano kopijų.
Žurnalo „Atlantic“ vyriausiasis redaktorius Jeffrey Goldbergas, matyt, buvo netyčia pakviestas į pokalbį programėlėje. J. Goldbergas šią savaitę paviešino įvykį straipsnyje.
„Atlantic“ iš pradžių slėpė informaciją apie incidentą. Tačiau vėliau JAV žurnalas nusprendė paskelbti visą pokalbių istoriją.
Interviu metu žurnalui „Politico“ užsienio politikos ir gynybos ekspertas Ilanas Goldenbergas išreiškė nuostabą dėl kilusio skandalo.
„Pirmoji mano reakcija buvo: „Tai visiškai beprotiška. Pirma, negaliu patikėti, kad jie visa tai daro per „Signal“ programėlę; antra, dar nuostabiau, negaliu patikėti, kad jie prie pokalbio pridėjo Jeffrey Goldbergą.“
I. Goldenbergas atkreipė dėmesį ir į kitą faktą: skaitant žinutes jam buvo visiškai aišku, kad dalyviai per tokią pokalbių programėlę bendravo „ne pirmą kartą“.
„Galbūt kažkas kažkada išreiškė susirūpinimą. Bet atrodo, kad jie visi prie to priprato.“
Paprastai ministrų kabineto nariai ir aukšti Baltųjų rūmų pareigūnai aptaria tokią konfidencialią informaciją per susitikimus Baltųjų rūmų situacijų kambaryje, be abejonės, saugiausioje JAV vyriausybės vietoje. Pokalbių programos, net ir šifruotos, pvz., „Signal“, neleidžiamos naudoti.