„Didelis sukrėtimas Kremliuje. Antra naktis per metus!!!“ Tai, kas nutiko, neįtikėtina ()
Skausminga priklausomybė.

© Evgeny (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/moscow-night-city-night-lights-838558/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Labai aštrus D. Trumpo pareiškimas V. Putinui, paskelbtas griežtu tonu, akivaizdžiai sukrėtė Rusijos vadovybę.
Po JAV Prezidento Donaldo Trumpo piktų pareiškimų V. Putinui smarkiai sumažėjo Rusijos ir Ukrainos abipusių dronų atakų intensyvumas. Tai rodo, kad Kremlius rimtai baiminasi JAV vadovo reakcijos ir yra pasirengęs skubiai koreguoti savo veiksmus jam spaudžiant, rašo „Agentstvo“.
Tai buvo tik antroji naktis per metus (!!!) be „Šahedų“: rusai susilaikė nuo smogiamųjų bepiločių orlaivių naudojimo, ir iškart po D. Trumpo žodžių, kad jis yra „labai supykęs“ ir „įsiutęs“ ant V. Putino.
|
Ukraina jau anksčiau pareiškė ketinanti sumažinti smūgių Rusijos teritorijoje skaičių ir, atrodo, laikosi šio kurso. Balandžio 1 d. Ukrainos karinių oro pajėgų rytinėje spaudos konferencijoje nebuvo užsiminta apie dronų atakas – tai pirmas toks atvejis nuo metų pradžios.
Tačiau aštri D. Trumpo, kuris išreiškė didžiulį nepasitenkinimą V. Putino veiksmais ir pagrasino įvesti 25 – 50 proc. muitus Rusijos naftos eksportui, kritika privertė Kremlių permąstyti savo taktiką. Rusijos prezidento atstovas spaudai D. Peskovas agentūrai „Reuters“ patvirtino, kad dirbama siekiant išspręsti konfliktą, ir pabrėžė esąs pasirengęs tolesnėms deryboms.
Šis griežtas D. Trumpo pareiškimas akivaizdžiai sukrėtė Rusijos vadovybę.
Po kelis mėnesius trukusios agresyvios retorikos ir bandymų pademonstruoti „nepriklausomybę“ nuo išorės spaudimo Kremlius staiga sušvelnino ir akivaizdžiai apribojo vieną iš pagrindinių savo karinės kampanijos sudedamųjų dalių – masines dronų atakas. Tokia aštri reakcija į paprasčiausią interviu su amerikiečių politiku rodo skausmingą Maskvos priklausomybę nuo galimo būsimo JAV prezidento nuomonės.
Rusija, mėgstanti kalbėti apie save kaip karinę supervalstybę, po vieno pikto komentaro iš Vašingtono pasijuto nesugebanti išlaikyti savo linijos. Tai ne tik diplomatinis atsitraukimas; tai išorės jėgos baimės demonstravimas. Kremlius puikiai supranta, kad 25 proc. muitai naftai gali sužlugdyti ekonomiką, todėl nusprendė „nesiutinti“ D. Trumpo net ir savo karinės strategijos sąskaita.