„Kareiviai užėmė 4-ias salas.“ Smogė Japonijai  ()

Pirmadienį Rusija paskelbė.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© Travel with Lenses (Free to use) | https://www.pexels.com/photo/tokyo-station-brick-facade-with-japanese-flags-31004860/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmadienį Rusija paskelbė uždraudusi Japonijos grupę, raginančią grąžinti ginčijamą salų grandinę, kurią per Antrąjį pasaulinį karą aneksavo Maskva.

Salynas, rusų vadinamas Kurilų salomis, o japonų – Šiaurinėmis teritorijomis, yra prie šiaurės rytų Japonijos pakrantės. Keturias salas sovietų kareiviai užėmė paskutiniaisiais karo mėnesiais ir nuo tada jas valdo Maskva, Tokijas tai vadina „neteisėta okupacija“. 

Rusijos generalinė prokuratūra pirmadienį paskelbė Tokijuje įsikūrusią Šiaurės teritorijų problemos asociaciją „nepageidautina“, apkaltinusi grupę „noru perrašyti istoriją ir kėsinimusi į Rusijos suverenitetą“. 

[EU+Kuponas] Tobulas skonis kad ir kur būtumėte! Įspūdinga portabili picų orkaitė. Galima kepti mėsą, žuvį ir kt. Paskutiniai vienetai („VEVOR GB-PO12D“)
4175

Labai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Asociacija, įkurta 2003 m., yra svarbiausia Japonijos salų susigrąžinimo siekianti grupė, teikianti vaikams mokomąją medžiagą apie šį ginčą. Paskelbus organizaciją „nepageidautina“, bet kuris joje dirbantis arba su ja bendradarbiaujantis asmuo gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. 

Rusija jau anksčiau uždraudė kitą grupę – Chišimos ir Habomajaus salų gyventojų lygą, kasmet organizavusią buvusių gyventojų keliones į salyną. 

 

Ginčas sutrukdė Rusijai, oficialiai Sovietų Sąjungos įpėdinei, pasirašyti su Japonija taikos sutartį po Antrojo pasaulinio karo, tai didžiausias kliuvinys abiejų šalių santykiuose.  Maskva, 2022 m. užpuolusi Ukrainą, ėmėsi precedento neturinčio susidorojimo su kitamaniais, teisių gynimo grupės jį prilygina sovietinių laikų masinėms represijoms. 

Tarp kitų organizacijų, Rusijoje laikomų „nepageidautinomis“, yra Pasaulio laukinės gamtos fondas, „Greenpeace“, „Transparency International“ ir Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Viljama Sudikienė
(20)
(40)
(-20)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()