Kol visų akys nukreiptos į Ukrainą. Putinas jau turi naują taikinį  ()

JK užsienio reikalų ministras Davidas Lammy paskelbė pavojaus signalą dėl padėties Vakarų Balkanuose.



© Kremlin.ru (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_at_the_site_Donguzskij_%282015-09-19%29_13.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-04-09 Kol visų akys nukreiptos į Ukrainą. Putinas jau turi naują taikinį  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Politikas prognozuoja „ilgą Rusijos kišimąsi“ į šį Europos regioną. JK norėtų, kad 6 Balkanų valstybės įstotų į Europos Sąjungą, kuri išstumtų Rusijos įtaką ir apsaugotų jas nuo dalinimosi Ukrainos likimu.

„Putinas siekia, kad regionas būtų destabilizuotas“, – apie Balkanus sakė Lammy.

Vakarų Balkanai Londone apibūdinami kaip „antrasis blyksnio taškas“ Senajame žemyne. Rusija daugelį metų turėjo įtakos šiame regione.

JK turi aiškų tikslą – apsaugoti kitas šalis nuo ukrainiečių likimo.

[Kuponai] Jei vairuojate automobilį – Jums to reikia! Puikios multimedijų sistemos už centus. Specialūs „Ranvee“ pasiūlymai
2482 4

Specialus rinkinukas

Nuolaidų kuponai

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H505)

2) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

3) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - H508/H808D)

Išsamiau

„Tuo metu, kai Europoje vyksta karas ir matome ilgą Rusijos kišimosi į regioną istoriją, būtų kvaila nukreipti žvilgsnį nuo Vakarų Balkanų“, – sakė užsienio reikalų ministras Davidas Lammy, kuris ten lankėsi prieš kelias dienas.

Kaip pabrėžė jis, buvusios Jugoslavijos regione vis dar yra daug neišspręstų problemų, kilusių dėl 10-ojo dešimtmečio karo.

„Putinas siekia, kad regionas būtų destabilizuotas. Rusija suinteresuota išlaikyti įtampą Vakarų Balkanų šalyse, turėti destabilizuotą gyventojų skaičių ir vykdyti kibernetinį bei hibridinį karą“, – aiškino Lammy, cituojamas „Politico“ svetainėje.

 

Londonas renkasi pagreitintą 6 regiono šalių stojimo į Europos Sąjungą kelią. Tai taikoma Serbijai, Juodkalnijai, Bosnijai ir Hercegovinai, Kosovui, Albanijai ir Šiaurės Makedonijai. Įstojus į ES sumažėtų Rusijos galimybės daryti įtaką.

Minėtos šalys susiduria su daugybe vidinių krizių. Bosnijoje ir Hercegovinoje Serbų Respublikos (šios šalies dalis) lyderis Miloradas Dodikas pareiškė nepaklusnumą centrinei valdžiai. Tuo tarpu vyriausybė Belgrade susiduria su didžiuliais protestais po pastato dalies griūties Novi Sade, per kurį žuvo 16 žmonių.

 

Kosovo statusas yra problemiškas. Valstybė buvo įkurta 2008 m. ir vis dar nepripažįstama tarptautiniu mastu. Svarbu tai, kad garsiausi protestai kyla iš kaimynų serbų, kurie mano, kad „Kosovas yra serbiškas“.

„Paradoksas čia gyvas“ – taip Lammy apibendrino Vakarų Balkanus. Geriausiai tai matyti iš Serbijos pavyzdžio, kuri, viena vertus, diskretiškai siuntė ginklus į kariaujančią Ukrainą, o iš kitos – vykdo ekonominį verslą su Maskva ir Pekinu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(1)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()