Rusai patikėjo karo pabaiga. Neteko milijardų ()
Užregistruotų nuostolių suma vertinama milijardais rublių.

© Petar Milošević (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian_rubles.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos privatūs investuotojai patikėjo gera situacija ir vėl sukišo pinigus į akcijas.
„Fiziniai asmenys sugrįžo prie akcijų pirkimo už grynus ir kovo mėnesį tapo didžiausiais pirkėjais“, – teigiama RF Centrinio banko kovo mėnesio rinkos rizikos apžvalgoje.
Jo duomenimis, jie įsigijo akcijų už 36,2 mlrd. rublių (380 mln. eurų). Pirmą kartą nuo 2024 metų liepos mėnesio jie mokėjo grynaisiais, o pirkimų apimtys buvo didžiausios nuo 2023 metų rugpjūčio, pabrėžė reguliuotojas.
Didžiąją kovo dalį kotiruotės buvo stabilios, tačiau paskutines dešimt mėnesio dienų jos pradėjo mažėti. Nuo kovo 19 dienos Maskvos biržos indeksas krito jau 14 prekybos sesijų iš eilės – tai buvo ilgiausias, nors ir ne giliausias, kritimas rinkoje.
|
Jis nutrūko tik balandžio 8 d., kai indeksas pakilo 0,6%. Kovo mėnesį sumažėjo 5,9 proc., o nuo balandžio pradžios – dar 8,9 proc.
Iš pramonės indeksų kovo mėnesį labiausiai krito statybos ir IT įmonių (9,9 ir 8,7 proc.), energetikos ir telekomunikacijų indeksai – 7,8 ir 7,7 proc., praneša Centrinis bankas. Jis indeksų kritimą sieja su „padidėjusiu geopolitiniu susirūpinimu“.
Karo pabaigos viltys, taip pat ir bazinės normos sumažinimas, dar kartą pažadino gyventojų susidomėjimą akcijomis, mano rinkos dalyviai.
Kol kas nė viena iš jų neišsipildė. Centrinis bankas žada švelninti politiką tik tada, kai įsitikins infliacijos mažėjimo ir infliacijos lūkesčių tvarumu, Rusija vilkina derybas, o JAV pradėjo prekybos karą beveik su visu pasauliu.
Tie, kurie prekiavo su finansiniu svertu, patiria nuostolių: brokeriai fiksuoja staigų maržos prievolės padidėjimą balandį (nepelningų pozicijų priverstinis uždarymas, jei užstatas nedidėja). Užregistruotų nuostolių suma vertinama milijardais rublių.
Dėl padėties gerėjimo lažinosi ne tik privatūs investuotojai.
Kovo mėnesį nerezidentai iš draugiškų šalių taip pat pirko akcijas už grynus, pažymi Centrinis bankas. Jo duomenimis, jie įsigijo vertybinių popierių už 13,4 mlrd. rublių (136 mln. eurų) ir balandžio pradžioje ši tendencija tęsėsi.
Finansų viceministras Ivanas Čebeskovas šiuos pinigus pavadino „kaubojų pinigais“, o rinkos dalyviai mano, kad kai kurie iš šių fondų slepia rizikingiausių investuotojų iš „nedraugiškų“ šalių investicijas.
„Moji Investiciji“ analitikai kol kas nemato priežasčių skubėti pirkti indeksus: jų nuomone, Rusijos rinka dar neatsigavo po naftos kainų kritimo.
„Brent“ naftos kaina rubliais nukrito iki 5500, o tai, remiantis pastarųjų pusantrų metų patirtimi, jų skaičiavimais, atitinka tikrąją Maskvos biržos indekso kainą 2400 punktų srityje (prekybos pabaigoje balandžio 8 d. – 2746). Tuo pat metu analitikai tikisi, kad artimiausiomis savaitėmis „Brent“ kaina sumažės iki 60 USD.