Netikėtas smūgis Lenkijai. „Pro čia keliauja 95 % visos paramos Ukrainai“ ()
Vokietija dislokavo dvi savo „Patriot“ baterijas.

© Olek Remesz (wiki-pl: Orem, commons: Orem), CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polish_flag_with_coat_of_arms.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
JAV kariai ir technika paliks Lenkijos Jasionkos bazę, per kurią praeina beveik visa Vakarų šalių Ukrainai tiekiama ginkluotė ir technika.
Nors bazei vadovaus Lenkijos ir NATO kariai, amerikiečių dalinių išvedimas vyksta tuo metu, kai naujoji JAV administracija jau suabejojo savo įsipareigojimu ginti sąjungininkus ir rodo planus sumažinti Europos kontingentą.
„Po trejų metų Jasionkoje turime galimybę optimizuoti savo buvimą ir sutaupyti Amerikos mokesčių mokėtojams dešimtis milijonų dolerių per metus“, – sakė generolas Christopheris Donahue, JAV armijos Europoje ir Afrikos vadas (cituojama „Financial Times“).
|
Amerikos karių, kurie liks Lenkijoje, bet bus dislokuoti kitur, pareigos perduodamos sąjungininkams, 10 d. sakė Lenkijos gynybos ministras Wladyslawas Kosiniak-Kamyszas.
Anot jo, susitarimas dėl bazės kontrolės perdavimo buvo pasiektas pernai NATO viršūnių susitikime, o dabar misiją Jasionkoje daugiausia vykdys Norvegijos, Vokietijos, JK ir Lenkijos kariai.
Vokietija sausį netoli Jasionkos ir netoliese esančio Žešuvo miesto jau dislokavo dvi savo „Patriot“ baterijas, kad pakeistų Amerikos oro gynybos sistemas.
JAV ir Lenkijos ginkluotųjų pajėgų pareiškimuose pabrėžiama, kad bazė veiks be pertrūkių ir kad „svarbus darbas teikiant karinę pagalbą Ukrainai per Jasionką bus tęsiamas“.
Regioninis oro uostas prie Ukrainos sienos netrukus po Rusijos invazijos buvo paverstas pagrindiniu Vakarų karinės technikos, ginklų ir amunicijos pervežimo į agresijai besipriešinančią šalį centru.
Lenkijos gynybos ministerijos duomenimis, 95% karinės pagalbos Ukrainai keliauja per Jasionką.
Tuo pat metu Pentagonas svarsto galimybę iš Rytų Europos išvesti 10 000 karių – pusę pajėgų, kurias J. Bideno administracija dislokavo 2022 metais, kad sulaikytų Rusiją su Ukraina besiribojančioje Lenkijoje ir Rumunijoje.
Amerikos ir Europos pareigūnai tai sakė „NBC News“. Toks žingsnis padidins Europos šalių susirūpinimą, kad Vašingtonas atsisako jas remti Rusijos grėsmės akivaizdoje, pažymėjo leidinio šaltiniai Europoje.