„Ruoškite savo vaikus karui.“ Buvęs MI6 vadovas: mums reikia naujo mąstymo apie gynybą ()
Rusija pasiruošusi atakuoti NATO šalis per 4 metus

© analogicus (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/german-flag-germany-nationality-3504961/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Roderichas Kiesewetteris iš CDU mano, kad Vokietijos mokyklų mokytojai turėtų paruošti mokinius būsimam karui su Rusija. Vidaus reikalų ministerija civilinę gynybą nori įtraukti į mokymo programas. Ekspertai Vokietijoje perspėja, kad šalis nėra pasirengusi rimtai krizei.
Vokietija bijo karo su Rusija. „Ruoškite savo vaikus karui“
Vokietijos vidaus reikalų ministerija rekomendavo mokykloms visoje šalyje į mokymo programas įtraukti civilinės gynybos elementus. Specialiame pareiškime gynybos atstovas Roderichas Kiesewetteris „Handelsblatt“ sakė, kad „mokyklos turi paruošti vaikus karui, nes jie yra ypač jautrūs ir itin pažeidžiami grėsmės atveju“.
|
Europos Sąjunga jau anksčiau kreipėsi į visus ES gyventojus, prašydama susikrauti „72 valandų išgyvenimo rinkinį“. Jame numatomi būtiniausi išgyvenimo krizės reikmenys – vanduo, maistas, vaistai, dokumentai, grynieji pinigai, žibintuvėlis ir kiti reikalingi daiktai.
Rusija pasiruošusi atakuoti NATO šalis per 4 metus. Vokiečių generolas perspėja
Bundesvero generolo Carsteno Breuerio žodžiai padidina nerimą Vokietijoje. Berlyno saugumo konferencijos metu jis pareiškė, kad „Rusija gali būti pasirengusi atakuoti NATO teritoriją per ketverius-septynerius metus“.
Lyginant su Šiaurės šalimis, tokiomis kaip Suomija, Švedija ar Danija, Vokietija yra menkai pasiruošusi galimam konfliktui. Kiesewetterio teigimu, šalis turi „atsilikusias krizių valdymo struktūras“ ir „stokoja atsparumo“ karinėms grėsmėms.
Buvęs MI6 vadovas: mums reikia naujo mąstymo apie gynybą
Panašūs balsai skamba ir Jungtinėje Karalystėje. Buvęs JK žvalgybos MI6 vadovas seras Alexas Youngeris „The Independent“ sakė, kad „gynybos integravimas į kasdienį gyvenimą gali atnešti socialinės naudos“. Anot jo, gali prireikti net atkurti nacionalinės tarnybos idėją, kurią kadaise pasiūlė buvęs ministras pirmininkas Riši Sunakas.
Jo nuomone, britų visuomenė nepakankamai suvokia riziką ir stokoja praktinių įgūdžių, reikalingų norint išgyventi ekstremaliose situacijose.
Tai nebūtinai reiškia karinę prievolę. Youngeris pažymėjo, kad tai susiję su atsakomybės ir pasirengimo požiūrio ugdymu.