„Analogų pagal mastą nėra visoje Europoje.“ Rusai skelbia bankrotą ()
Bankai atsisakė refinansuoti paskolas.
.jpg)
© Veganbaking.net from USA, CC BY-SA 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:100%25_Rye_Bread_(5752657009).jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Grain Holding“ įmonių grupė, kuri yra viena didžiausių miltų ir duonos gamintojų Rusijoje, atsidūrė ant bankroto slenksčio, nes negali vykdyti įsipareigojimų bankams, mokesčių inspekcijai, žaliavų ir paslaugų tiekėjams, RBC sakė grupės vadovas ir savininkas Aleksejus Demenovas.
Anot jo, „Sberbank“ artimiausiu metu ruošiasi arbitražo teismui pateikti pareiškimą dėl „Grain Holding“ bankroto.
Vieningo federalinio juridinę reikšmę turinčio informacijos apie juridinių asmenų veiklos faktus registro duomenimis, „Sberbank“ ketina siekti, kad pagrindinės grupės įmonės, įskaitant miltų gamintoją OOO „Russkije Melnicy“ ir duonos bei miltinių konditerijos gaminių gamintoją OOO „Russkij Chleb“, bankrutuotų.
|
Holdingo įmonėms kilo problemų 2024 m., kai dėl bankų atsisakymo refinansuoti paskolas jos susidūrė su apyvartinių lėšų trūkumu, sako A. Demidovas.
Pasak jo, vien pernai „Grain Holding“ grąžino paskolų už 2,5 mlrd. rublių (26 mln. eurų) ir iš apyvartinių lėšų atsiėmė apie ketvirtadalį metinių pajamų.
Tačiau nuo praėjusių metų pabaigos grupės įmonės buvo priverstos stabdyti savo įsipareigojimų vykdymą. Taip pat pradėjo augti „Grain Holding“ kreditinė skola grūdų tiekėjams. Pastarieji perėjo prie išankstinio apmokėjimo už pristatymus, todėl dar labiau sumažėjo apyvartinės lėšos ir pardavimo pajamos.
Be to, pagamintos produkcijos savikaina išaugo dėl 20% padidėjusių logistikos sąnaudų ir 15% pakilusių darbo sąnaudų.
„Grain Holding“ duoną ir miltus gamina nuo 1997 metų. Įmonių grupei priklauso vienas didžiausių malūnų šalyje – Riazanėje įsikūrusi įmonė „Russkije Melnicy“, kurios pajėgumas 1,7 tūkst. tonų grūdų per dieną.
„Tai didelės apimties įmonė, kurioje naudojamos moderniausios technologijos. Tokio masto analogų nėra ne tik Rusijoje, bet ir Europoje“, – įmonės atidaryme 2018 m. sakė tuometinis Riazanės regiono Vyriausybės pirmininko pavaduotojas ir regiono žemės ūkio ministras Dmitrijus Andrejevas.
Pačios „Grain Holding“ duomenimis, 2023 metais ji užėmė antrąją vietą Centrinėje federalinėje apygardoje pagal miltų pardavimą su 12 proc., o visoje šalyje pateko tarp penkių didžiausių miltų gamintojų su 3,8 proc. dalimi.
Be malūno Riazanėje, „Grain Holding“ priklauso kepyklėlės Maskvoje, Podolske, Riazanėje ir Kostromoje, kurios per dieną iš viso gali pagaminti iki 472 tonų kepinių.
Jau anksčiau Miltų ir javų įmonių sąjunga perspėjo apie galimus malūnininkų bankrotus.
Laiške žemės ūkio ministrei Oksanai Lut organizacija pažymėjo, kad tokia rizika kyla esamų didmeninių miltų kainų ir paskolų situacijos fone.