„Į duris beldžiasi ekonominė krizė. Kaip 2008 m.“ ()
„Bus visam laikui išformuota“.

© iXimus (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/illustrations/diagram-crisis-curve-down-loss-5222682/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Donaldo Trumpo antrasis prezidentavimas gali tapti naujos finansinės katastrofos, panašios į 2008 m. krizę, pradžia. Dėl jo agresyvaus požiūrio į valdžios institucijų mažinimą faktiškai buvo paralyžiuotas Vartotojų finansinės apsaugos biuro (CFPB), kuris turėtų apsaugoti piliečius nuo nesąžiningos finansinės veiklos, darbas.
JAV politinio leidinio „Axios“ analitikai visų pirma pažymėjo, kad D. Trumpas silpnina kovos su sukčiavimu mechanizmus ir sudaro palankesnes sąlygas išvengti atsakomybės asmenims, susijusiems su finansiniais piktnaudžiavimais. Dabartinę padėtį jie pavadino naujos „finansinio sukčiavimo aukso eros“ pranašu.
Ekspertai įspėjo, kad susidorojimas su CFPB, prasidėjęs Elono Musko iniciatyva per DOGE platformą, dabar gali sudaryti sąlygas pakartoti klaidas, kurios lėmė 2008 m. finansų krizę.
|
Sebrina McCullough, organizacijos „Money Wellness“, kuri kartu su Pinigų ir pensijų tarnyba (MaPS) teikia nemokamą finansinę paramą, išorės reikalų direktorė, komentare dienraščiui „Daily Star“ teigė:
„Jei CFPB bus visam laikui išformuota, tai labai susilpnins Amerikos vartotojų apsaugą.
Ši agentūra atlieka svarbų vaidmenį prižiūrėdama finansų įstaigas – nuo mikrokreditų teikėjų iki kredito kortelių bendrovių ir skolų išieškotojų. Jei jos neliks, grobuoniškos praktikos rizika padidės, ypač mažas pajamas gaunančioms šeimoms ir tiems, kurie jau yra įsiskolinę. Galime grįžti prie nekontroliuojamos elgsenos, dėl kurios kilo 2008 m. krizė.“
Pasak jos, įvykiai JAV turi pasaulinį poveikį. Jei didžiausia pasaulio ekonomika sumažins vartotojų apsaugos priemones, finansiniai nusikaltimai ir nesąžiningas skolinimas gali sparčiai plisti per tarptautines rinkas, technologijų milžines ir tarptautines bendroves. Tai signalas sukčiams: priežiūra arba neveikia, arba visai išnyko, pridūrė ekspertė.
Šie nuogąstavimai dar labiau sustiprėjo D. Trumpo prekybos karo su Kinija eskalavimo akivaizdoje. Nauji muitai tik įpila alyvos į ugnį, panardindami pasaulio ekonomiką į vis didesnį nestabilumą.