Kas bus kitas popiežius. „Realiausi favoritai į postą“ ()
Pranciškaus įpėdiniais gali būti laikomi keli iškilūs kardinolai, kurie ir tęsia jo politiką, ir griežtai ją smerkia.

© afiguradelpadre Congreso, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vatican_City_and_St._Peter_Square_evening_twilight_aerial_view.jpg
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Apie tai rašo „The New York Post“.
Pirmadienį, balandžio 21 d., mirė popiežius Pranciškus (88 metai), kuris buvo vyriausias pontifikas per pastaruosius šimtą metų.
Nors popiežiaus tiarą visada dėvi vienas iš 253 kardinolų iš viso pasaulio, techniškai bet kuris vyras katalikas gali būti išrinktas Šventojo Petro įpėdiniu.
Po popiežiaus mirties ar atsistatydinimo kardinolų konklava susirenka Siksto koplyčioje balsuoti už kitą Katalikų bažnyčios vadovą. Be to, tik 138 iš 253 kardinolų galės būti rinkėjais konklavoje, o balsavime negali dalyvauti nė vienas kardinolas, vyresnis nei 80 metų.
Kaip pažymi leidinys, Pranciškaus įpėdiniais gali būti laikomi keli iškilūs kardinolai.
Kardinolas Pietro Parolin, 70 metų, Italija
Vatikano valstybės sekretoriumi Pietro Parolin dirbo 11 metų. Jis yra realiausias kandidatas tarp lažybininkų.
|
Parolin laikomas nuosaikiu politiku. Savo karjerą jis praleido dirbdamas Šventojo Sosto diplomatiniame sparne, dalį savo karjeros praleido Nigerijos ir Meksikos nunciatūroje (ambasadoje). 2014 metais popiežius Pranciškus jį paskyrė kardinolu. Parolin laikomas Pranciškaus palikimo įpėdiniu.
Kardinolas Fridolinas Ambongo Besungu, 65 m., Kongo Demokratinė Respublika
Afrikos ir Madagaskaro Vyskupų konferencijų simpoziumo pirmininkas Fridolinas Ambongo Besungu paskelbė Fiducia supplicans doktriną, leidžiančią kunigams palaiminti nesusituokusias ir tos pačios lyties poras Afrikos žemyne.
Besungu vertinamas kaip aršus popiežiaus Pranciškaus kairiųjų principų priešininkas. Dabartinis pontifikas 2019 metais Besungu paskyrė kardinolu.
Kardinolas Wim Eijk, 71 m., Nyderlandai
Buvęs gydytojas Willem Jacobus „Wim“ Eijk laikomas vienu konservatyviausių lyderių.
2015 m. Eijk padėjo parašyti „Vienuolika kardinolų kalba apie santuoką ir šeimą: esė pastoracinėje perspektyvoje“, kurioje jis griežtai priešinosi Pranciškaus paramai pakartotinėms civilinėms santuokoms, nesant pirmosios santuokos anuliavimo. Eijk rašė, kad jie yra „struktūrizuotos ir institucionalizuotos svetimavimo forma“.
Jis taip pat kritikavo popiežiaus nesugebėjimą kovoti su Vokietijos vyskupų konferencijos pasiūlymu, kuris leistų protestantams priimti Eucharistiją katalikų bažnyčiose.
2012 metais popiežius Benediktas XVI Eijk pašventino kardinolu.
Kardinolas Peter Erdo, 72 m., Vengrija
Buvęs Europos Vyskupų Konferencijų Tarybos pirmininkas Peter Erdo ilgą laiką buvo įtakingas šiuolaikinės bažnyčios politikos veikėjas.
Būdamas konservatorius, Erdo anksčiau priešinosi išsiskyrusių ar antrą kartą susituokusių katalikų bendrystės praktikai dėl doktrininio tikėjimo santuokos neišardomumu. Erdo taip pat atvirai prieštarauja Europos šalims, kurios priimtų pabėgėlius, sakydamas, kad tai prilygsta prekybai žmonėmis.
2003 metais popiežius Jonas Paulius II pakėlė Erdo į kardinolus.
Tęsinys kitame puslapyje:
Kardinolas Luis Antonio Tagle, 67 m., Filipinai
Luis Antonio Tagle yra Evangelizacijos vyskupijos Pirmosios evangelizacijos skyriaus proprefektas ir Tarpdikasterinės pašvęstųjų religijų komisijos pirmininkas.
„Azijos popiežiumi Pranciškumi“ pramintas Tagle'as laikomas kairiuoju ir kritikavo Bažnyčios elgesį su LGBT žmonėmis, taip pat su išsiskyrusiais ir vėl susituokusiais katalikais. 2015 m. interviu jis sakė, kad Bažnyčios „kietosios linijos“ pozicija gėjų, išsiskyrusių ir vienišų motinų atžvilgiu kenkia jos evangelizacijos tikslui.
2012 metais popiežius Benediktas XVI jį paskyrė kardinolu.
Kardinolas Raymond Burke, 76 m., Jungtinės Amerikos Valstijos
Raymond Burke laikomas pagrindiniu bažnyčios konservatoriumi – lotyniškų mišių šalininku ir viešu popiežiaus Pranciškaus liberalių tendencijų kritiku.
Buvęs Šv. Luiso arkivyskupas metė iššūkį Pranciškaus norui leisti išsiskyrusioms ir antrą kartą susituokusioms poroms priimti Eucharistiją. Burke taip pat metė iššūkį naujai Bažnyčios pozicijai dėl dirbtinės kontracepcijos, homoseksualų ir civilinės santuokos, pavadinęs tai „nederama“.
2010 metais popiežius Benediktas XVI įšventino Burke kardinolu.
Kardinolas Mario Grech, 67 m., Malta
Dabartinis Vyskupų Sinodo generalinis sekretorius Mario Grech laikomas potencialiu popiežiaus Pranciškaus įpėdiniu.
Anksčiau jis kalbėjo apie būtinybę kreiptis į tuos, kuriuos Bažnyčia atstumia dėl seksualinės orientacijos ar šeiminės padėties.
2020 metais popiežius Pranciškus įšventino Grech kardinolu.
Kardinolas Matteo Zuppi, 69 m., Italija
Italijos vyskupų konferencijos prezidentas Matteo Zuppi užėmė pagrindines Bolonijos (Italija) arkivyskupo pareigas, todėl jis tapo Pranciškaus žmogumi Vatikane.
2023 metais Zuppi buvo pakviestas į Ukrainą susitikti su prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Tais pačiais metais jis buvo išsiųstas į JAV susitikti su prezidentu Joe Bidenu.
2019 metais popiežius Pranciškus suteikė jam kardinolo laipsnį.