„Po 3 metų jis gali prarasti visą šalį.“ Trys valstybės reikalauja iš Ukrainos teritorijų ()
Reikalauja saugumo garantijų.
.jpg)
© Tony Webster, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ukrainian_and_Europe_Flags_-_Estonia_Ministry_of_Defence_(54124023340).jpg
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vokietija, Prancūzija ir JK vis labiau nerimauja dėl griežtėjančios JAV pozicijos, siekiant taikos susitarimo Ukrainoje ir didėjančio prezidento Donaldo Trumpo susierzinimo.
Tai pranešė „Financial Times“, remdamasis šaltiniu, susipažinusiu su diplomatinių konsultacijų eiga. Leidinio šaltinio teigimu, trijų Europos valstybių vadovybės dabar siekia sukurti kompromisinį požiūrį, kuris leistų Kyjivui neperžengti savo „raudonųjų linijų“, bet kartu pastūmėtų jį teritorinių nuolaidų link, kaip galutinio taikos susitarimo dalies.
Kaip anksčiau pranešė „Axios“, remdamasi šaltiniais, Amerikos taikos planas grindžiamas Krymo pripažinimu Rusijos teritorija.
|
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis viešai atmetė galimybę pripažinti Krymą Rusijos dalimi, dėl ko M. Rubio atsisakė dalyvauti derybose. Netrukus panašius sprendimus priėmė Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo ruožtu pareiškė, kad V. Zelenskio atsisakymas pripažinti Krymą rusišku gali sutrikdyti taikos sutarties pasirašymą ir kelia grėsmę karo pabaigai.
Jis situaciją Ukrainoje pavadino „baisia“ ir perspėjo, kad jei V. Zelenskis nepakeis savo pozicijos, „po trejų metų karo jis gali prarasti visą šalį“.
Kaip praneša „Bloomberg“, remdamasi savo šaltiniais, Ukraina ir jos partneriai Europoje visiškai neatmeta Amerikos plano, tačiau Kyjivas ir ES šalys primygtinai reikalauja, kad pirmasis žingsnis būtų Rusijos paliaubos.
Be to, pabrėžia agentūros kalbinti diplomatai, neįmanoma aptarti jokių teritorinių klausimų. Be to, Ukraina ir jos sąjungininkės reikalauja, kad į būsimą sandorį būtų įtrauktos Vakarų šalių saugumo garantijos.
Šios priemonės turėtų leisti Kyjivui išlaikyti kovinę armiją, aprūpintą tokiu lygiu, koks būtinas nacionaliniam suverenitetui apsaugoti.