„China Track“: Slapta Maskvos ir Pekino sistema Vakarams nepasiekiama  ()

Mokėjimo duomenys yra efektyviai slepiami.


Xi Jinpingas ir V. Putinas
Xi Jinpingas ir V. Putinas
© Kremlin.ru, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vladimir_Putin_and_Xi_Jinping,_BRICS_summit_2015_01.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija ir Kinija sukūrė bankų atsiskaitymų sistemą, vadinamą „China Track“, kuri leidžia vykdyti abipusę prekybą apeinant Vakarų finansų sistemą ir tarptautinę priežiūrą, pranešė „Reuters“. Tai galėtų būti deglobalizacijos tendencijos pasaulio finansų srityje pradžia.

„China Track“ leidžia tarpininkaujantiems bankams subalansuoti importuotojų ir eksportuotojų operacijas neįtraukiant SWIFT sistemos ar įstaigų iš šalių, kurioms taikomi apribojimai. „Reuters“, remdamasi savo šaltiniais, teigė, kad praktiškai tai reiškia, jog mokėjimo duomenys yra efektyviai slepiami nuo Vakarų finansų įstaigų ir valdžios institucijų, taip sumažinant aptikimo ir galimų antrinių sankcijų riziką.

Specialus Aliexpress rinkinukas vairuotojams. Fantastiškų kainų ir galimybių adapteriai ir multimedijos sistemos automobiliams. Ribotas kiekis
4616

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5303)

2) „TUERBB CA02 2-in-1 Wireless CarPlay“ adapteris

3) „TUERBB CA03 Wireless CarPlay“ adapteris

Išsamiau

„China Track“ sistemą sukūrė didieji bankai, kuriems taikomos Vakarų sankcijos, ir ji veikia per tarpininkų tinklus, registruotus šalyse, kurias Rusija laiko draugiškomis. Ji veikia jau kurį laiką ir iki šiol nepatyrė jokių didesnių nesklandumų.

Prekyba tarp Rusijos ir Kinijos praėjusiais metais pasiekė rekordinį 245 mlrd. dolerių lygį. Ir tai nepaisant problemų su mokėjimais ir komisiniais, kurie gali siekti iki 12 procentų, nes Kinijos bankai tapo pernelyg atsargūs, kad atvirai užsiimtų verslu su Rusija ir keltų pavojų savo ryšiams su JAV.

 

Agentūros šaltiniai šiuo klausimu kalbėjo anonimiškai. Jie pripažino, kad bankai atsiskaito už prekybą abiem kryptimis, nenaudodami SWIFT pranešimų sistemos ar sąskaitų Vakarų bankuose. Rusai atvirai pripažįsta, kad kinai juos remia ne tik karine, bet ir finansų rinkų prasme.

„Turėjome struktūrizuoti finansinius srautus taip, kad jie vyktų per draugiškas jurisdikcijas ir apsaugotų jas nuo blokadų“, – „Reuters“ sakė vienas iš šaltinių, pabrėždamas, kad kompensaciniai susitarimai tapo pigiausiu būdu prekiauti su Kinija.

Susidūrusi su Vakarų sankcijomis, kurias Rusijai jie įvedė po invazijos į Ukrainą, Maskva pradėjo intensyviai ieškoti alternatyvių sprendimų, ypač bendradarbiaudama su Pekinu. „Reuters“ praneša, kad „China Track“ sistemoje sandoriai dažniausiai atliekami juaniais arba rubliais, o tai dar labiau palaiko Kinijos ir Rusijos strateginius tikslus susilpninti dolerio dominavimą tarptautinėje prekyboje.

 

Šiuo metu sprendimas daugiausia skirtas didelėms Rusijos įmonėms, eksportuojančioms prekes į Kiniją, tačiau planuojama jį išplėsti ir mažesniems subjektams. „Reuters“ šaltiniai taip pat teigia, kad Kinijos eksportuotojai į Rusiją taip pat atsiskaito už prekes naudodamiesi naująja sistema. Tačiau jie atsisakė pateikti Rusijos bankų pavadinimus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(2)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()