„Šokiai pagal rusišką melodiją.“ Trumpo planas žlunga. Pasekmės gali būti gilesnės, nei jis galvoja ()
„Ukraina, Europos Sąjunga ar NATO šalys nepripažins Rusijos agresijos padarinių.“
.jpg)
© The White House from Washington, DC (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cabinet_Meeting_(49092290281).jpg
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Nors Donaldas Trumpas ne kartą tikino, kad Kremlius su juo „nežaidžia“ ir Rusijos pusė, jo nuomone, yra pasirengusi padaryti daugybę nuolaidų, prezidento strategija vis labiau praranda patikimumą. Neseniai žurnalo „Time“ paskelbtame interviu D. Trumpas atvirai pareiškė, kad „Krymas liks Rusijos sudėtyje“.
„D. Trumpas, šokdamas pagal rusišką melodiją, vis labiau įtikins europinę NATO dalį, kad ateinančiais metais Europa turi pasikliauti tik savimi“, – interviu „Fakt“ komentavo politologas dr. Bartoszas Rydlińskis.
|
Vos prieš kelias dienas „Bloomberg“ pranešė, kad JAV administracija svarsto pripažinti Krymą Rusijos teritorija kaip platesnio taikos susitarimo, kuriuo siekiama užbaigti karą Ukrainoje, dalį.
„Manau, karas prasidėjo, kai (ukrainiečiai – red.) pradėjo kalbėti apie stojimą į NATO, – sakė JAV prezidentas.
„D. Trumpas pasiruošęs paaukoti Ukrainą, nutraukdamas daugelio metų Amerikos paramą, nes nori savo rinkėjams paskelbti, kad, kaip ir žadėjo, atnešė Ukrainai taiką“, – sakė Varšuvos kardinolo Stefano Višynskio universiteto politologas dr. Bartoszas Rydlińskis.
„Deja, JAV prezidentas visiškai nesupranta, kad JAV pripažinus Rusijos neteisėtai aneksuotas teritorijas, Ukraina, Europos Sąjunga ar NATO šalys nepripažins Rusijos agresijos padarinių“, – priduria jis.
Pasak eksperto, D. Trumpas bando sumažinti įtampą tarp Vašingtono ir Maskvos, nes jo pagrindinis tikslas – sutelkti dėmesį į prekybos konfliktą su Kinija.
„Kita D. Trumpo motyvacija gali būti visiškas nukrypimas nuo savo pirmtako politikos. Kadangi Joe Bidenas rėmė Ukrainą ir marginalizavo Rusiją, D. Trumpas, priešingai, gali norėti pakeisti šiuos vektorius“, – sako dr. B. Rydlińskis.
Jo nuomone, galimos nuolaidos Rusijai gali turėti ir gilesnių pasekmių viso žemyno saugumui. V. Putinas norėjo okupuoti visą Ukrainą, bet per pastaruosius trejus metus jam to nepavyko padaryti. Pasak eksperto, D. Trumpas, šokdamas pagal rusišką dūdelę, vis labiau įtikins europinę NATO dalį, kad ateinančiais metais Europa turės pasikliauti tik savimi.
Tai gali būti impulsas Europos šalių nepriklausomybei. „Žvelgiant iš vidutinės trukmės perspektyvos, tai nebūtinai turi būti bloga žinia Ukrainai ir Vidurio Europai. Kuo greičiau Europa pabus iš po Šaltojo karo miego, tuo geriau. Mes, kaip europiečiai, pirmiausia turėtume rūpintis savo saugumu; privalome turėti geresnius ginklų ir šaudmenų gamybos pajėgumus“, – apibendrina politologas.