„Sugedo slaptas palydovas. Didelė grėsmė „Starlink“ ()
Prarado stabilumą.

© Stop kadras|https://www.youtube.com/watch?v=su9MtcYkzgw&t=280s
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos slaptasis palydovas „Kosmos-2553“, paleistas prieš pat prasidedant plataus masto karui Ukrainoje, pradėjo gesti.
JAV analitikų teigimu, įrenginys, kuris siejamas su Maskvos kuriamais branduoliniais priešpalydoviniais ginklais, gali būti praradęs funkcionalumą.
2022 m. pradžioje paleistas „Kosmos-2553“ per pastaruosius metus pasižymėjo nestabilumu. Nauji duomenys apie jo elgseną rodo, kad jis galbūt prarado funkcionalumą, o tai mažina pasitikėjimą Rusijos kosmoso militarizavimo programomis. Nors pareigūnai teigia, kad palydovas nėra ginklas, jis atlieka svarbų vaidmenį išbandant technologijas, kurios teoriškai galėtų kelti grėsmę komercinėms sistemoms, pavyzdžiui, Ukrainos pajėgų naudojamai „Starlink“.
|
Maskva tvirtina, kad misija yra grynai mokslinė, ir pabrėžia, kad palydovas veikė didelės radiacijos orbitoje maždaug 2 000 km aukštyje. Tačiau ekspertai teigia, kad jo veikimo sąlygos labiau priminė karinius bandymus. Praėjusių metų lapkritį „LeoLabs“, naudodama Doplerio radarą, aptiko „Kosmos-2553“ elgesio anomalijų. Gruodžio mėn. paaiškėjo, kad transporto priemonė prarado stabilumą.
Papildomi radarų matavimai ir vaizdai patvirtino, kad palydovas pasislinko erdvėje, o Strateginių ir tarptautinių studijų centras savo vertinime padarė išvadą, kad jis neveikia. JAV kosmoso vadavietė pranešė apie užfiksuotus orbitos pokyčius, tačiau nuo išsamesnio vertinimo susilaikė. Savo ruožtu „Slingshot Aerospace“ pastebėjo kintantį objekto ryškumą, kuris gali rodyti, kad jis krenta.
Nors vėlesniuose stebėjimuose užsiminta apie dalinį stabilizavimąsi, vis dar neaišku, ar „Kosmos-2553“ veikia, ar patyrė kritinių pažeidimų. Šis incidentas yra apčiuopiamas smūgis Rusijos pastangoms stiprinti savo karinį buvimą kosmose.