Žuvo šimtai. Rusijos valdžia liepė žmonėms nebijoti (Video) ()
Valdžia planuoja padidinti narų skaičių.
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=8P0GQgBL77Q&t=14s
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos vyriausybė paskelbė, kad žvejyba Juodojoje jūroje yra saugi, nepaisant šimtų delfinų žūties ir „Rospotrebnadzor“ maudymosi sezono uždraudimo po mazuto išsiliejimo Kerčės sąsiauryje.
Tuo pačiu metu valdžia planuoja padidinti narų, renkančių užterštą dirvožemį iš Juodosios jūros dugno, skaičių.
„Remiantis Juodosios jūros vandenyse, vandens biologinių išteklių žvejybos zonoje, atliktų tyrimų rezultatais, sugautų žuvų ir jūros gėrybių pavyzdžiuose nukrypimų neužfiksuota“, – penktadienį po vyriausybinės komisijos ekstremalių situacijų likvidavimo klausimais posėdžio pranešė Ministrų kabinetas.
Pareigūnų teigimu, dėl gruodžio mėnesį įvykusio naftos išsiliejimo į Juodąją jūrą, kurį Rusijos mokslų akademija pavadino didžiausia aplinkos katastrofa, „Rosrybolovstvo“ negavo jokių „faktų ar prašymų“ dėl neigiamo degalų išsiliejimo „poveikio“ žuvų laimikiui ir akvakultūrai.
|
„Žvejyba vykdoma atokiau nuo užterštų teritorijų įprastu režimu. Žvejybos vietose ar ant žvejyboje naudotų žvejybos įrankių mazuto pėdsakų nerasta“, – savo „Telegram“ kanale pranešė vyriausybės spaudos tarnyba.
Ministrų kabinetas pridūrė, kad per daugiau nei penkis mėnesius iš Juodosios jūros dugno prie Anapos ir Temriuko krantų buvo surinkta apie 440 tonų nafta užteršto grunto. Nepaisant to, iki gegužės mėnesio valdžia sustiprins „jungtinę nardymo grupę“ iki 110 žmonių.
Gruodžio 15 d. Kerčės sąsiauryje nuskendo tanklaiviai „Volgoneft-239“ ir „Volgoneft-212“, kurie, kaip manoma, gabeno daugiau nei 9000 tonų mazuto. Dėl to jūroje atsidūrė daugiau nei 4 tūkst. tonų naftos produktų.
Tarša greitai išplito iš Krasnodaro srities į Krymo ir Odesos pakrantę, taip pat pateko į Azovo jūrą.
Vyriausybė paskelbė federalinę nepaprastąją padėtį. Tuo pačiu metu vis dar reguliariai pranešama apie naujus mazuto ištekėjimus iš tanklaivių, kurie dar nebuvo utilizuoti.
Balandžio 10 d. mokslo ir aplinkosaugos centro „Delfa“ vadovė Tatjana Belej pranešė, kad vien kovo mėnesį Juodosios jūros pakrantėje Kubanėje buvo aptikti dar 104 negyvi delfinai. Iš viso po mazuto išsiliejimo žuvo apie 200 gyvūnų.
Anksčiau aktyvistai pranešė apie kelių tūkstančių paukščių, kurie užsiteršė mazutu arba jį suėdė, mirtį.
Praėjusią savaitę „Rospotrebnadzor“ vadovė Anna Popova paskelbė, kad Krasnodaro krašto Anapos ir Temriuko rajono paplūdimiai dėl kuro nuotėkio pasekmių yra netinkami poilsiui, pabrėždama, kad ten neįmanoma atidaryti maudymosi sezono. Pasak jos, mazuto išmetimas vis dar tęsiasi 325 km ilgio pakrantėje.
Anksčiau A. Popova paneigė aplinkosaugininkų pranešimus apie žuvies ir jūros gėrybių valgymo pavojus, nes per kelerius metus jose gali kauptis naftos atliekos. Tai pareiškė gruodžio pabaigoje Alexandra Andreeva, biologijos mokslų kandidatė ir Federalinio biologinės ir mineralinės mechanikos tyrimų centro vandens organizmų ekologinės imunologijos laboratorijos vedėja.
„Apskritai geriau nevalgyti visų vandens biologinių išteklių, kurie tam tikrą laiką yra taršos zonoje, nes juose kaupiasi didelis kiekis naftos produktų ir galite apsinuodyti“, – aiškino ji TASS naujienų agentūrai.