„3 policijos pareigūno klausimai. Niekada į juos neatsakykite“  ()

Galite patekti į bėdą.


Policija
Policija
© CEphoto, Uwe Aranas (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kuala_Lumpur_Malaysia_Traffic-police-03.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šie trys klausimai, kuriuos policijos pareigūnas užduoda stabdydamas automobilį, gali tapti spąstais vairuotojams.

Susidūrimas su policija kelyje gali sukelti stresą vairuotojui, net jei jis nepažeidė jokių taisyklių. Dažnai inspektoriai užduoda klausimus, kurie atrodo formalūs ar kasdieniški, tačiau neteisingas atsakymas gali turėti nenuspėjamų pasekmių.

Be to, policijos klausimai taip pat gali būti provokuojantys arba manipuliuojantys. Tačiau vairuotojai neprivalo į juos atsakyti.

1. „Ar žinote, kodėl jus sustabdžiau?“

Šis klausimas laikomas vienu tipiškiausių policijos „spąstų“. Jei vairuotojas pradeda vardinti galimus pažeidimus, jis iš esmės pripažįsta kaltę, net jei inspektorius dar nenurodė sustabdymo priežasties. Teisiniu požiūriu, bet koks prisipažinimas gali būti panaudotas prieš jus, ypač kaip baudos ar teisinių veiksmų pagrindas.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Atsakymas į šį klausimą turėtų būti: „Ne, nežinau. Gal galėtumėte paaiškinti priežastį?“

2. „Kur keliaujate?“

Iš pirmo žvilgsnio šis klausimas gali atrodyti nekaltas. Tačiau jis dažnai naudojamas vairuotojo elgesiui įvertinti arba kaip netiesioginis alkoholio ar narkotikų apsvaigimo testas.

Jei vairuotojas atsako nedrąsiai arba užsimena apie su alkoholiu susijusią vietą, tai gali sukelti papildomų įtarimų teisėsaugos pareigūnui. Tokiais atvejais turėtumėte atsakyti trumpai, ramiai ir užtikrintai. Pavyzdžiui: „Vykstu namo“ arba „Vykstu į susitikimą“.

 

3. „Ar mes pažeidžiame taisykles?“

Tai yra tiesioginis prašymas pripažinti kaltę be policijos įrodymų. Toks atsakymas gali tapti pagrindu surašyti protokolą, net jei dar nėra pateikti pažeidimo įrodymai.

Tai provokacijos forma, kurios reikėtų vengti. Verčiau sakykite: „Nesu tikras, ar padariau ką nors blogo. Prašau paaiškinti, kas negerai.“

Pagal įstatymus, vairuotojas privalo sustoti policijos pareigūno nurodymu, pateikti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės dokumentus ir vykdyti inspektoriaus nurodymus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()