Didžiule balsų persvara. Muskas turės savo miestą (Foto, Vdeo)  ()

Elonas Muskas paskelbė gavęs leidimą įkurti miestą Teksase, kur šiuo metu yra „SpaceX“ „Starbase“ bazė. Dauguma ten gyvenančių darbininkų referendume balsavo už vietovės pavertimą miestu. Elonas Muskas apie tai galvojo jau keletą metų.


Starbase
Starbase
© Ekrano kopija | https://x.com/RGVaerialphotos/status/1918831828024115658/photo/1

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Starbase“ yra „SpaceX“ objektas, kuriame statomos raketos. Be to, čia atliekami bandomieji kosminiai skrydžiai. Elonas Muskas jau seniai svarsto galimybę šią vietą paversti mažu miestu. Akivaizdu, kad jis turi savo tikslų ir dabar juos pasiekė.

Pati idėja nėra nauja, kaip Elonas Muskas jau minėjo 2021 m. „Starbase“ yra Teksase (netoli Meksikos sienos) pietinėse JAV valstijose. Tai „SpaceX“ objektas, kuriame konstruojamos ir bandomos raketos. Miestelis auga ir tapo daugelio įmonės darbuotojų namais.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

„Starbase“ buvo surengtas referendumas, kurio rezultatai turėjo nulemti objekto ateitį. Dauguma ten gyvenančių „SpaceX“ darbuotojų (212 žmonių) palaikė Musko idėją. Šeši gyventojai balsavo prieš. Norint gauti miesto statusą, reikėjo 143 balsų.

Tokiu būdu „Starbase“ gali atsiskirti nuo Kamerono apygardos. Elonas Muskas turėjo savo priežasčių kurti savo miestą, ir jos susijusios su tolesne „SpaceX“ projektų plėtra.

 

Elono Musko kompanija šiuo metu dirba prie didžiausios pasaulyje raketos, vadinamos „Starship“. Iki šiol ji atliko 8 orbitinio skrydžio bandymus, kai kurie iš jų baigėsi nesėkme, o kiti buvo labai sėkmingi. „SpaceX“ anksčiau paskelbė, kad nori prašyti padidinti paleidimų skaičių nuo 5 iki 25 per metus. Bet tai buvo varginanti procedūra.

 

Kiekvienas „Starship“ bandomasis paleidimas ir net raketos dalių gabenimas reikalauja atitinkamų veiksmų, susijusių su netoliese esančių kelių uždarymu arba privažiavimu prie paplūdimio Boka Čikoje. Šiuo atžvilgiu „SpaceX“ turėjo bendradarbiauti su vietos administracija. „Starbase“ transformavimas į miestą palengvins procedūrų įgyvendinimą, nes jis priklausys nuo objekto valdžios institucijų.

 

Verta pridurti, kad „Starbase“ nėra didelis miestas. Tiesą sakant, šiuo atveju geresnis terminas yra „kaimelis“. „SpaceX“ kompleksas užima maždaug 4 kvadratinių kilometrų plotą. Darbininkai čia gyvena nameliuose ant ratų ir mažuose nameliuose. Taip pat yra pastatų, kuriuose statomos raketos ir paleidimo aikštelės.

 

Elonas Muskas pasiekė savo, bet ne visi tuo džiaugiasi. Aplinkos apsaugos organizacijos ir vietos bendruomenė išreiškė opoziciją. „SpaceX“ veikla tikrai nėra draugiška aplinkai, o gyventojai taip pat nerimauja dėl prieigos prie paplūdimio ir parko Boka Čikoje, kurie bus sistemingai uždaromi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(2)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: