„Slaptas ryšys su Rusija.“ Kaip žaibas iš giedro dangaus  ()

Apėjo savo pačios draudimus ir nuslėpė tikrąją tiekimo kryptį.


SGD laivas
SGD laivas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=d7u4rhjVJoI&t=161s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nors Vokietija viešai deklaruoja ketinanti atsisakyti rusiškų žaliavų, realybė yra visiškai kitokia. Kaip atskleidė Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“, Vokietijos valstybinė bendrovė SEFE (Vokietijos „Gazprom“ filialas) importuoja į šalį didžiulius kiekius rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SGD) – dažnai apeidama savo pačios draudimus ir nuslėpdama tikrąją tiekimo kryptį.

Vokietijos nacionalizuota bendrovė SEFE vis dažniau perka SGD iš Rusijos, taip kurstydama Vladimiro Putino karo mašiną ir pažeisdama ES sankcijas.

[Vokietija!] Net 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! „Jei jums reikia gero garso už mažiausią kainą, ši garso sistema yra būtent tai“ (Video, „Redmi TV Soundbar“)
3605 1

Mažiausia kaina!

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Puikūs pirkėjų ir apžvalgininkų vertinimai

Išsamiau

„Der Spiegel“ praneša, kad SEFE į Vokietijos tinklus įvedė apie 5 milijardus kubinių metrų suskystintų gamtinių dujų. Tai daugiau nei milijardu viršija 3,7 milijardo kubinių metrų, dėl kurių susitarta sutartyje.

Žiniasklaidos pranešimuose teigiama, kad Vokietijos institucijos, atsakingos už dujų importo kontrolę, žinojo apie šią praktiką. Tačiau šiuo klausimu egzistuoja tylos sąmokslas ir, atitinkamai, tylus sutikimas.

 

Prancūzijos uostų panaudojimas pasirodė esąs ypač sumanus manevras. Rusijos SGD atvyksta į Diunkerką, oficialiai į Prancūziją. Tačiau, kaip pabrėžia ekspertai, dauguma šių pristatymų yra skirti gavėjams Vokietijoje. Tai žingsnis, leidžiantis Berlynui išvengti kaltinimų tiesioginiu embargo pažeidimu ir kartu „išvalantis“ Vokietijos importo statistiką.

 

Europos Sąjunga pasiekė rekordinį Rusijos SGD importo lygį. Didžiausias kiekis atiteko minėtai Prancūzijai – 6,3 mln. tonų. Tačiau šie duomenys yra klaidinantys, nes didelė dalis šios žaliavos praktiškai tiekiama Vokietijos ekonomikai. Per vieną uostą – Diunkerko – Vokietijos bendrovė SEFE turėjo gauti net 58 SGD siuntas iš Rusijos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(12)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()