„Putinas pagaliau prisižaidė“  ()

Padėtis akivaizdžiai blogėja.


Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas
© klimkin (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/putin-the-president-camera-russia-889784/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Putinas prisižaidė – Rusija turi tris vadinamuosius „pranašumus“ prieš civilizuotą pasaulį, kurie iš esmės tik pabrėžia kritinę šalies būklę. Tokią nuomonę išsakė žinomas Rusijos opozicijos žurnalistas Igoris Jakovenko.

Pasak jo, vienas iš pagrindinių Rusijos bruožų yra visiškas gyventojų politinio subjektiškumo trūkumas. Paprastai tariant, rusai niekada nedarė įtakos politiniams procesams savo valstybėje. Rinkimai šioje šalyje, kaip pastebi I. Jakovenko, niekada nepadėjo realiai pakeisti valdžios. Visa politinė sistema sukurta tam, kad išlaikytų režimą, o ne tam, kad būtų galima išreikšti žmonių valią.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)
1415

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

„Kremliuje ir toliau valdo diktatorius, o rusai neturi nė vieno įrankio, kaip pakeisti šią padėtį. Valdžia Rusijoje keitėsi tik dėl mirties, nužudymo ar valstybės žlugimo – niekada rinkėjų valia“, – pažymi žurnalistas.

Antrasis „pranašumas“ – požiūris į žmogaus gyvybę kaip į resursą, neturintį vertės. Empatijos praradimams stoka, giliai įsišaknijęs principas „moterys vis tiek prigimdys“ egzistuoja nuo pasaulinių karų laikų. Ir tai, Jakovenkos nuomone, leidžia V. Putinui kariauti ilgą karą, neatsižvelgiant į nuostolius tarp savų gyventojų.

 

„Klausimas ne tas, ar rusai pasirengę ilgam karui, o tas, ar Putinas jam pasirengęs. O jis pasirengęs – nes jam rusų kareivio gyvybė nieko nereiškia“, – teigia ekspertas.

Trečiasis veiksnys – fenomenali gyventojų tolerancija ekonominiam nuskurdinimui. Tokiomis sąlygomis, kai bet kurios demokratinės šalies piliečiai reikalautų pokyčių, rusai tyliai prisitaiko, taupo ir paklūsta. Netgi ilgalaikis gyvenimo sąlygų pablogėjimas nesukelia politinio aktyvumo ar protestų.

„Rusijoje ekonominė krizė nevirsta visuomenės pasipriešinimu. Žmonės tyli net tada, kai padėtis akivaizdžiai blogėja – tai dar vienas veiksnys, kuriuo remiasi V. Putino režimas", – priduria Jakovenko.

 

Jo nuomone, grėsmę kelia pats V. Putinas, tačiau dar pavojingesnė yra valstybės struktūra, kurioje dešimtmečius vyrauja agresyvios imperinės politikos formos. Nuo Rusijos imperijos iki SSRS ir dabartinės Putino Rusijos Federacijos – visos šios formos kelia grėsmę kaimynams ir visam pasauliui.

„Kol egzistuos Rusija su dabartine geografinę ir politine sistema, pasaulis negalės jaustis saugus“, – apibendrino žurnalistas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(20)
(0)
(20)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()