Spauda apie Merzo vizitą Lietuvoje. „Vokiečių iliuzijos pabaiga“ (Video)  ()

Siunčia žinią Maskvai ir Vašingtonui.


F. Merzas
F. Merzas
© Michael Lucan, CC BY-SA 3.0 DE | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20240417-Friedrich_Merz_2754.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vokietijos spauda pabrėžia, kad Vokietija pagaliau suprato savo iliuzinę politiką Rusijos atžvilgiu. Tai įrodo, be kita ko, brigados siuntimas į Lietuvą.

Laikraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ mano, kad Friedrichas Merzas, ketvirtadienį sakydamas kalbą, susijusią su vokiečių brigados dislokavimu Lietuvoje, ištarė sakinį, kuris gali tapti dažnai vartojama citata: „Vilniaus apsauga yra Berlyno apsauga“.

Kaip rašo „FAZ“, „savo kalboje Vilniuje F. Merzas priminė iliuzijas, kurios buvo būdingos Vokietijos politikai Rusijos atžvilgiu iki pat invazijos į Ukrainą. Brigados dislokavimas Vilniuje rodo, kad lemiamos politinės jėgos Vokietijoje pagaliau suprato tai, kas jau buvo akivaizdu prieš dešimt metų. Nuo Vilniaus iki Berlyno tėra 800 kilometrų – ne ką toliau nei nuo rytinės Ukrainos sienos iki Kyjivo. F. Merzo nuomonę reikėtų suprasti pažodžiui“, – pabrėžia laikraštis.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)
6685

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Sueddeutsche Zeitung“ rašo, kad Vokietija, siųsdama kelis tūkstančius kareivių į Baltijos šalis, siunčia žinią Maskvai ir Vašingtonui.

Pasak laikraščio, ilgą laiką buvo laikoma „labai mažai tikėtina“, kad kuri nors Europos šalis mielai priimtų vokiečių karius savo teritorijoje. „Tačiau praėjus aštuoniasdešimčiai metų po Antrojo pasaulinio karo, kurį pradėjo Vokietijos Reichas, pabaigos, Rusijos neoimperializmas lėmė, kad ketvirtadienį Lietuvoje buvo įvesta 45-oji Bundesvero tankų brigada, ir maža priimančioji šalis yra daugiau nei dėkinga“, – skaitome.

 

SZ teigimu, tai taip pat ženklas, kad ankstesnio kanclerio Olafo Scholzo paskelbtas gynybos politikos posūkis (vadinamasis „Zeitenwende“) nėra tik tuščios „kalbos“.

Dienraščio teigimu, Vokietija pagaliau prisiima daugiau atsakomybės už save – taip pat ir už kitus. „Tačiau brigados dislokavimas Lietuvoje vyksta tuo metu, kai pati NATO kelia abejonių dėl savęs: JAV prezidentas Donaldas Trumpas niekada taip aiškiai, kaip jo pirmtakas Joe Bidenas, nepažadėjo saugoti kiekvieno NATO teritorijos centimetro.

Vietoj to, D. Trumpas savo ištikimybę Aljansui sieja su sąlyga, kad sąjungininkai padidins išlaidas gynybai. Tačiau be neginčijamo JAV įsipareigojimo NATO erdvės vientisumui net ir Vokietijos brigada Lietuvoje atrodo kaip forpostas, kuris ekstremalios situacijos atveju gali būti per mažas“, – mano SZ.

Pasak „Frankfurter Rundschau“, neįprasta, kad vokiečiai dislokuotų šarvuotąją brigadą Lietuvoje.

 

„Kai kancleris Friedrichas Merzas užtikrina ten gyvenančius piliečius, kad jie gali pasikliauti „mumis“ ir kad abiejų šalių saugumas yra susijęs, tai primena senus gerus laikus, kai solidarumas Vakarų aljanse nebuvo kvestionuojamas“, – rašo dienraštis.

Jis tai paaiškina klausdamas, ar Vokietija galėtų tesėti šį pažadą net ir užpuolimo atveju.

„Juk Bundesveras tik iš dalies pasiruošęs gintis, nes, nors ir turi daug pažadėtų pinigų, jam trūksta ir karių, ir ginklų. Rusijos agresijos prieš Baltijos šalis atveju Vokietija tikrai nestotų šalia jų viena. Tai būtų išpuolis prieš NATO. Tačiau Atlanto gynybos Aljanso stiprybė priklauso nuo JAV. Todėl vokiečių šarvuočių brigada yra simbolis, kuris ramina Baltijos šalių gyventojus ir stiprina NATO rytinį flangą“, – skaitome.

Tuo tarpu „Koelner Stadt-Anzeiger“ rašo, kad „Donaldo Trumpo nepatikimumas gali paskatinti Vladimirą Putiną siekti daugiau nei tik Ukraina ir išbandyti NATO šalių solidarumą“.

 

Tai galėtų nutikti, pavyzdžiui, Lietuvoje. Dienraščio teigimu, politinės pasekmės akivaizdžios: „Vokietija turi suvokti, kad saugumas labiau nei bet kada anksčiau yra jos pačios reikalas. Gynybos ministras (Borisas Pistoriusas – red.) jau kurį laiką dirba siekdamas šio tikslo. Tuo tikslu jis sukūrė daug kritikos sulaukusį terminą „pasirengimas karui“, – rašo dienraštis.

Dienraštis primena, kad prieš kelias dienas kancleris Friedrichas Merzas pažadėjo Bundesverą paversti stipriausia įprastine armija Europoje. „Klausimas, ar dauguma vokiečių nori tai girdėti.“ „Lakmuso popierėlis bus naujoji karinė tarnyba, kuri turėtų prasidėti netrukus ir kurioje bus privalomas elementas tuo atveju, jei pritrūktų savanorių“, – rašo Kelno laikraštis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(0)
(12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()