„Jie mus tiesiog privertė“  ()

Jis įsitikinęs, kad „laimi“.


V. Putinas
V. Putinas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=U9dFEAnhluM&t=19s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vladimiras Putinas vėl bandė pateisinti plataus masto invaziją į Ukrainą teigdamas, kad Maskva buvo „priversta“ pradėti karą.

Sakydamas kalbą susitikime su Rusijos verslo sluoksnių atstovais jis pakartojo nuvalkiotą tezę apie „kruviną valstybės perversmą“ Kyjive, kuris, anot jo, tapo konflikto prielaida, ir pareiškė, kad naujoji Ukrainos vyriausybė neva pradėjo „naikinti Donbaso gyventojus iš sraigtasparnių ir lėktuvų“.

„Mums visą laiką buvo sakoma, kad yra demokratija, rinkimai. Jie įvykdė valstybės perversmą (Ukrainoje – red.), ir viskas. Tarsi taip ir turėtų būti. Kruvinas perversmas. Ir jie toliau slopino Donbasą, naikino ten žmones iš sraigtasparnių ir lėktuvų.“

„Na, jie tiesiog privertė mus daryti tai, ką darome dabar“, – sakė V. Putinas (cituoja „RIA Novosti“). Jis taip pat pareiškė, kad dabar bandoma „paversti Rusiją kalta“ dėl kilusio karo, ir apkaltino Vakarus „nesąžiningu požiūriu“ į Maskvą.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)
7676

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Iki 2022 m. vasario mėn. Rusija buvo sutelkusi dideles karines pajėgas prie Ukrainos sienos, po to pradėjo plataus masto invaziją į suverenios valstybės teritoriją.

Invazija buvo vienašališkas Maskvos sprendimas, nesankcionuotas JT Saugumo Tarybos ir nesukeltas jokių Ukrainos provokacijų. Tuo pačiu metu, dar 2014 m., Rusija neteisėtai aneksavo Krymą ir pradėjo remti ginkluotas grupuotes Donbase. Tokie veiksmai yra šiurkštus tarptautinės teisės ir JT Chartijos pažeidimas.

Pirmaujančios tarptautinės organizacijos, tokios kaip JT Generalinė Asamblėja ir Europos Taryba, taip pat dauguma pasaulio šalių pasmerkė Maskvos veiksmus ir vertino juos kaip agresijos aktą.

 

Rusija nepateikė jokių įrodymų apie Ukrainos keliamą „grėsmę“, kuriuos pripažintų nepriklausomi tarptautiniai ekspertai. Tarptautinis baudžiamasis teismas Hagoje išdavė Vladimiro Putino arešto orderį dėl karo nusikaltimo – jis kaltinamas Ukrainos vaikų deportavimu.

Dabar, nepaisant teiginių apie „taikos siekimą“, Rusija atmeta realias paliaubų galimybes. Donaldui Trumpui grįžus į Baltuosius rūmus, Vašingtonas atnaujino kontaktus su Maskva, pasiūlydamas nuolaidų paketą, įskaitant Rusijos suvereniteto Kryme pripažinimą ir Ukrainos atsisakymą stoti į NATO – tai, ką Kremlius anksčiau įvardijo kaip vieną iš konflikto priežasčių. Tačiau Rusija atsisakė nutraukti kovas.

Gegužės 16 d. Stambule įvyko pirmosios tiesioginės derybos per trejus metus tarp Rusijos ir Ukrainos delegacijų.

 

Kaip išsiaiškino „The Economist“, Rusijos delegacijos vadovas Vladimiras Medinskis pareikalavo, kad Maskva perduotų keturių Ukrainos regionų – Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sričių – kontrolę. Be to, leidinio šaltinių teigimu, V. Medinskis tiesiogiai pareiškė, kad jei Kyjivas nenusileis, Maskva pasirengusi „kovoti be galo“.

Bloomberg“ šaltiniai teigia, kad Vladimiras Putinas neketina baigti karo: jis įsitikinęs, kad „laimi“, ir planuoja iki 2025 m. pabaigos visiškai užgrobti Ukrainos Luhansko, Donecko, Chersono ir Zaporižios regionus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(2)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: