Europoje UŽDRAUSTA! Pamirškite tai, ką naudojate kasdien  ()

Europos Sąjunga įvedė naujus reglamentus.


Netrukus turėsime priprasti prie pasaulio be vienkartinių cukraus pakelių ar nuplėšiamų maišelių.
Netrukus turėsime priprasti prie pasaulio be vienkartinių cukraus pakelių ar nuplėšiamų maišelių.
© Min An (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/white-ceramic-mug-770318/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos Sąjunga įvedė naujus plastikinių pakuočių naudojimo reglamentus. Netrukus turėsime priprasti prie pasaulio be vienkartinių cukraus pakelių ar nuplėšiamų maišelių.

Pagal Europos Sąjungos priimtus reglamentus, 2026 m. rugpjūčio 12 d. iš kasdienės apyvartos dings dar viena plastikinių gaminių partija. Tarp pašalinamų gaminių – plastikiniai indai ir padėklai greitojo maisto restoranuose. Miniatiūriniai pieno, uogienės, medaus, sviesto, cukraus pakelių ir prieskonių indeliai taip pat dings iš kavinių ir viešbučių aplinkos.

Savo ruožtu parduotuvėse bus draudžiama naudoti plastikines pakuotes daržovėms ar vaisiams, jei jie sveria mažiau nei 1,5 kg. 2030 m. bus palaipsniui atsisakyta vadinamųjų nuplėšiamų maišelių.

[EU+Kuponai] Apžvalgininkų giriamos monstrinės energijos stotelės + saulės panelės! Dirbs 10+ metų. Idealios kelionėse ir namuose (Video)
5647 5

Fantastiškai geros kainos

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

2 metų garantijos

1) „FOSSiBOT F2400“ - mobili energijos stotelė, 2400W, 2048Wh, LiFePO4

2) „FOSSiBOT F1200“ - mobili energijos stotelė, 1200W, 1024Wh, LiFePO4

3) „FOSSiBOT F3600 Pro“ energijos stotis - 3600W, 3840Wh, padidinama iki 11520Wh, APP ir kt.

4) SP200 ir SP420 saulės panelės

Išsamiau

Vienkartinių pakuočių draudimas nebus taikomas pakuotėms, naudojamoms ligoninėse ir kitose priežiūros bei gydymo įstaigose saugos ir higienos tikslais.

ES reglamentai taip pat taikomi plastikinių butelių gamybai. Šiais metais visuose ES šalyse parduodamuose buteliuose turi būti bent 25 procentai perdirbto plastiko. 2030 m. šis skaičius turi siekti bent 30 procentų. Be to, bus įvestas reikalavimas apriboti pakuočių svorį ir tūrį, kad būtų išvengta tuščių vietų pakuotėse.

Įmonės, nesilaikančios reglamentų, turi tikėtis pasekmių, o draudimo pažeidimas gali užtraukti finansines baudas ir teisės parduoti produktus atėmimą.

Plastikinių pakuočių poveikis sveikatai

 

Plastikinės maisto pakuotės ne tik teršia aplinką, bet ir neigiamai veikia organizmą. Kai kurių rūšių plastike yra cheminių medžiagų, kurios gali būti pernešamos į maistą ir gėrimus, ypač veikiamos aukštos temperatūros, rūgštinės aplinkos ir riebalų.

Pavyzdžiui, bisfenolis A (BPA) neigiamai veikia hormonų sistemą ir sukelia autoimuninius sutrikimus. Ftalatai savo ruožtu kenkia reprodukcinei, hormonų ir nervų sistemoms, taip pat skatina vėžio vystymąsi. Kitas vienkartinėse pakuotėse esantis junginys – stirenas – turi toksinį poveikį centrinei nervų sistemai ir taip pat gali prisidėti prie vėžio vystymosi.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(9)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()