Šokiruojanti žinia iš centrinio banko. Liepė rusams ruoštis sunkiems laikams  ()

Paragino ruoštis sunkiesiems laikams.


Maskva
Maskva
© Andrew Kuznetsov (CC BY 2.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Moscow_winter_is_coming_-_Flickr.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos ekonomikos problemos, kilusios po staigaus karinių išlaidų padidėjimo, infliacijos šuolio ir Rusijos centrinio banko bazinės palūkanų normos padidinimo, greitai išspręsti nepavyks, mano „Sberbank“ vadovas Germanas Grefas.

Kiti, 2026 metai, Rusijai taip pat „žada būti ne patys paprasčiausi“, pirmadienį sakė Grefas „Sberbank“ metiniame akcininkų susirinkime.

„Daug kas priklausys nuo geopolitikos, nuo to, kaip klostysis BVP augimo dinamika, žinoma, Centrinio banko palūkanų normų dinamika. Bet jau dabar matyti, kad jie nebus lengvi, nes, tiesą sakant, pirmoji 26-ųjų metų pusė jau dabar yra matoma“, – cituoja „Sberbank“ vadovą RBC.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
2312 9

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

„Sberbank“ „blogėja kredito portfelio kokybė“, pripažino Grefas: auga prašymų restruktūrizuoti skolas skaičius, o sunkumų su mokėjimais patiria tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. „Tikiuosi, kaip visada, sugebėsime rasti bendrus planus, kaip įveikti šiuos sudėtingus laikus“, – sakė Grefas.

Neoficialiuose pokalbiuose Rusijos bankininkai jau skambina pavojaus varpais: per artimiausius 12 mėnesių šalį gali ištikti visavertė bankų krizė dėl nesumokėtų kreditų, rašė „Bloomberg“, remdamasis šaltiniais tarp kredito organizacijų vadovų.

 

Pasak agentūros pašnekovų, problemos mastas vertinamas trilijonais rublių ir kol kas nematomas oficialiuose Centrinio banko duomenyse, pagal kuriuos problematiškų kreditų dalis versle sudaro tik 4 proc. ir praktiškai neauga, o fizinių asmenų skolininkų – šiek tiek daugiau nei 5 proc.

Reikalas tas, kad skolininkai atideda mokėjimus, todėl paskolos kol kas neįtraukiamos į statistinius duomenis kaip probleminės, nors iš tikrųjų didelė paskolų dalis jau nemokama pagal grafiką, teigė „Bloomberg“ šaltiniai.

Pagal vyriausybei artimo analitinio centro CMACP vertinimus, rizikos zonoje yra įmonės, kurios sudaro 17 proc. visų ekonomikos pajamų. Tarp tų, kurie patiria „finansinį stresą“, priskiria žuvininkystės ir gavybos (ypač anglies) sektorius, drabužių ir odos gaminių gamyba, automobilių gamyba ir prekyba, naftos perdirbimas, statyba (visų pirma inžinerinė – pastatų statyba stagnuoja), vandens transportas ir pašto ryšiai.

 

„Gali būti atskiri bankrotai“, – įspėjo Centrinis bankas gegužės pabaigoje. Reitingų agentūros AKRA vertinimu, probleminiais gali tapti 3,7 trilijono rublių paskolos – suma, lygi 20 proc. bankų sistemos kapitalo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: