Dar niekada Lavrovas nebuvo taip pažemintas. Pasaulis ūžia apie gėdą ()
Ragino „denacifikuoti“ visą Europą.
© Stop kadras | https://www.foxnews.com/video/6375173130112
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte aštriai sureagavo į provokuojančius Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pareiškimus, kuriuose teigta, kad NATO šalių gynybos biudžetų didinimas ves prie Aljanso žlugimo.
Interviu „Fox News“ metu M. Rutte atmetė S. Lavrovo komentarus, pabrėždamas jų bevertiškumą. M. Rutte buvo kupinas sarkazmo: „S. Lavrovas – jis, regis, yra Rusijos užsienio reikalų ministras nuo pat Jėzaus Kristaus gimimo? Ir nuo to laiko iš jo lūpų nieko naudingo neišgirdome. Tad nekreipkime per daug dėmesio į poną S. Lavrovą“, – sakė M. Rutte, pabrėždamas, kad Rusijos ministro pareiškimai nenusipelno rimto dėmesio.
|
S. Lavrovo pareiškimas buvo pasakytas reaguojant į Lenkijos užsienio reikalų ministro Radosławo Sikorskio teiginį, kad V. Putino režimui gresia žlugimas dėl šiuolaikinių „ginklavimosi varžybų“.
Savo ruožtu S. Lavrovas teigė, kad būtent NATO biudžetų didinimas ves prie Aljanso žlugimo, pavadindamas jį „katastrofišku“.
S. Lavrovo pareiškimai nėra vieninteliai prieštaringai vertinami Rusijos pareiškimai. Rusijos pareigūnai reguliariai garsiai ir grasinančiai komentuoja. Vienas aktyviausių yra buvęs Rusijos prezidentas ir dabartinis Saugumo Tarybos sekretoriaus pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas.
Jis ne kartą grasino Ukrainai ir pasauliui branduoliniais ginklais, taip pat darė absurdiškus pareiškimus, pavyzdžiui, ragino „denacifikuoti“ visą Europą. Rusijos propagandos žiniasklaida citavo D. Medvedevą, kuris sakė, jog „nacizmas kaip ideologija turi būti išnaikintas iš viso Europos žemyno“ ir kad lyderiai, kurie nenori įsitraukti į šį procesą, turėtų būti laikomi „nacizmo bendrininkais“.