Situacija pasisuko 180 laipsnių kampu. Didžiausias Kremliaus sąjungininkas atsisakė Rusijos naikintuvų (Video)  ()

Nepavyko susitarti dėl mokėjimo.


Su-35
Su-35
© Anna Zvereva from Tallinn, Estonia, CC BY-SA 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian_Air_Force,_RF-81719,_Sukhoi_Su-35S_(49581740157).jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Iranas suintensyvino derybas su Kinija dėl lengvųjų daugiafunkcinių naikintuvų J-10C, kurie pakeistų rusiškus Su-35, pirkimo.

Apie tai pranešė „The Moscow Times“, remdamasis „Khorasan“.

Pasak leidinio, Iranas ketina kuo greičiau modernizuoti savo oro pajėgas, o kiniški lėktuvai laikomi prieinama ir pigia alternatyva rusiškiems Su-35.

Iranas J-10C domisi jau apie du dešimtmečius. 2015 m. buvo pradėtas rengimasis sutarčiai dėl 150 naikintuvų tiekimo, tačiau sandoris įstrigo. Kinija reikalavo atsiskaityti užsienio valiuta, o Teheranas dėl savo deficito pasiūlė mainų susitarimą nafta ir dujomis. Tam taip pat sutrukdė JT ginklų embargas Islamo Respublikai.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
3757 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

2020 m. šie apribojimai buvo panaikinti ir derybos atnaujintos. Sandorio apimtis buvo sumažinta iki 36 orlaivių, tačiau šalims vėl nepavyko susitarti dėl mokėjimo. Tačiau po to, kai birželio 24 d. JAV leido Kinijai oficialiai pirkti naftą iš Irano be sankcijų grėsmės, situacija pasikeitė.

Nors 2025 m. pradžioje Irano oro pajėgos oficialiai turėjo apie 150 naikintuvų, dauguma jų buvo pasenę amerikiečių gamybos modeliai, kuriuos šalis įsigijo prieš 1979 m. Islamo revoliuciją.

Tarp jų yra F-4 „Phantom II“ (64 vienetai), F-5E/F „Tiger II“ (35) ir F-14A „Tomcat“ (41). Taip pat naudojami 18 MiG-29A/UB, pristatyti devintojo dešimtmečio pabaigoje ir dešimtojo dešimtmečio pradžioje. Tačiau šie orlaiviai yra ne tik pasenę, bet ir dauguma jų yra netinkami skrydžiams.

 

Visų pirma, žinoma, kad iki 2010-ųjų Irano kariuomenė atliko nemažai modernizacijų ir eksploatavo apie 15–20 F-14A „Tomcat“ naikintuvų. 2022–2024 m. danguje vis dar buvo užfiksuoti keli F-14 naikintuvai, tačiau taip pat buvo pranešimų apie avarijas.

Turėdamas pasenusį orlaivių parką, Iranas labai rėmėsi savo gamybos priešlėktuvinėmis raketų sistemomis kaip oro gynybos pagrindu. Tačiau, kaip parodė „dvylikos dienų karo“ įvykiai, Izraeliui pavyko visiškai nuslopinti Irano oro gynybą ir jaustis laisvai danguje.

Todėl Irano skubus noras atnaujinti savo orlaivių parką yra natūralus, tačiau vien tik riboto skaičiaus orlaivių, net ir aprūpintų tolimojo nuotolio PL-15 raketomis, įsigijimas oro gynybos problemos neišspręs.

 

Apie Irano planus įsigyti rusiškų Su-35 buvo pranešta dar 2022 m. rugsėjį, o sausį Irano pareigūnas patvirtino informaciją apie Su-35 naikintuvų pirkimą iš Rusijos. Pagal planą jie turėjo pradėti atvykti į šalį 2023 m. pavasarį, tačiau nė vienas orlaivis nebuvo perduotas.

2025 m. kovo mėn. tapo žinoma, kad Alžyras gavo Iranui skirtus Su-35 naikintuvus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(13)
(0)
(13)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()