Kinija grasina kerštu – ne tik JAV, bet ir jų „sąjungininkams“ ()
Šoktelėjo iki 250 procentų.
.jpg)
© Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donald_Trump_(54362428793).jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kinija perspėja Jungtines Valstijas dėl prekybos karo eskalavimo. Tai reakcija į Donaldo Trumpo pareiškimus, kad jis nori rugpjūčio 1 d. atkurti didesnius tarifus prekėms iš kai kurių šalių. Kinijos valdžia baiminasi, kad tai reikš didelius nuostolius šalies prekybai, ir grasina kerštu – ne tik JAV, bet ir jų „sąjungininkėms“.
Nors Pekinas ir Vašingtonas birželio mėn. Londone vykusių derybų metu susitarė dėl pagrindinio prekybos susitarimo, jo detalės iki šiol nebuvo atskleistos. Kinijos valdžia mano, kad JAV naudoja tarifus kaip „prievartos įrankį“.
|
Tuo tarpu JAV administracija ketina nuo rugpjūčio 1 d. atkurti kai kurioms šalims didelius muitus. Galutinio prekybos susitarimo su Kinija sudarymo terminas baigiasi rugpjūčio 12 d. Kinijos „People's Daily“ – vyriausybės propagandos ruporas – atkreipia dėmesį, kad tik „tvirta pozicija“ JAV atžvilgiu gali iš tikrųjų apsaugoti kitų šalių interesus.
Kinija buvo vienintelė šalis, kuri nepasidavė JAV administracijos spaudimui ir į kiekvieną tarifų padidinimą reagavo atsakomaisiais tarifais. Tuo metu tarifų normos šoktelėjo iki 250 procentų. Vidutinis tarifas Kinijos prekėms JAV šiuo metu yra 51 procentas, o amerikietiškoms prekėms Kinijoje – 32 procentai.
Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė 14 šalių adresuotų laiškų kopijas, kuriose jis skelbia apie naujų tarifų įvedimą. Pakeitimai, be kita ko, liečia: Laosą, Mianmarą, Japoniją, Pietų Korėją, Malaiziją ir Kazachstaną.
Amerikos prezidentas pabrėžė, kad JAV nusprendė įvesti muitus dėl prekybos deficito su šiomis šalimis, kuris, kaip jis rašė, kelia grėsmę Jungtinių Valstijų ekonomikai ir nacionaliniam saugumui. Jis taip pat paragino perkelti gamybą į savo šalį.